› ROZGRYWKI
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Najlepsza zawodniczka Startu w sezonie 2016/17

Oddaj głos na najlepszą według Ciebie zawodniczkę mijającego sezonu w Starcie Elbląg.

Szkolenie żeglarskie dla dzieci

› wodne ponad rok temu    13.09.2019
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Szkolenie żeglarskie dla dzieci fot. nadesłane

Jachtklub Elbląg we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Elblągu oraz Sportową Szkołą Podstawową im. Polskich Olimpijczyków w Elblągu, pod patronatem Prezydenta Miasta Elbląg – Pana Witolda Wróblewskiego, już od września 2019 roku rozpoczyna całoroczne szkolenie żeglarskie skierowane do dzieci w wieku 9-10 lat.

Pierwsze zajęcia Elbląskiej Szkółki Żeglarskiej odbędą się w sobotę, 14 września, o godzinie 10.00 w marinie Jachtklubu Elbląg przy ul. Radomskiej 29. Na pierwsze zajęcia zapraszamy dzieci wraz z rodzicami.

Zajęcia będą odbywały się cały rok, dwa razy w tygodniu, na terenie mariny Jachtklubu Elbląg, pływalni oraz sali sportowej. W pierwszym etapie będą przeprowadzane w formie zabawy, a ich głównym celem będzie przygotowanie dzieci do przygody z żeglarstwem. 

W ramach zajęć uczestnicy dowiedzą się:

 • po czym poznać, skąd wieje wiatr;
 • jak przygotować siebie oraz swój sprzęt do żeglugi;
 • jak złapać wiatr w żagle i wyprzedzić swoich kolegów;
 • jak przewrócić łódkę i jak łatwo ją postawić.

W kolejnych etapach zajęć dzieci będą podnosić swoje umiejętności żeglarskie, przygotują się do zdobycia stopnia żeglarza jachtowego oraz rozpoczną rywalizację w regatach sportowych.

Zajęcia na łodziach typu Optymist poprowadzi dwóch wykwalifikowanych trenerów żeglowania. Optymist to bezpieczna, najpopularniejsza na świecie łódź żaglowa dla dzieci.

Koszt uczestnictwa w zajęciach to 100 zł miesięcznie. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt z koordynatorem Elbląskiej Szkółki Żeglarskiej pod numerem telefonu: 509 596 244 lub mailem: szkolka@jachtklub.elblag.pl.

Jachtklub Elbląg istnieje już od 60 lat, a jego głównym celem jest upowszechnianie uprawiania żeglarstwa w Elblągu, m. in. poprzez wychowanie młodego pokolenia żeglarzy. Realizując swoje cele statutowe Jachtklub Elbląg otwiera nabór do Elbląskiej Szkółki Żeglarskiej – Jachtklub Elbląg. 

Adam Kapczyński, Komandor Jachtklubu Elbląg

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.