Szczęśliwe złego początki. Olimpia nie zdobyła Tarnobrzegu (+ wideo)

› piłka nożna ponad rok temu    1.10.2016
komentarzy 3 ocen 2 / 100%
Szczęśliwe złego początki. Olimpia nie zdobyła Tarnobrzegu (+ wideo) fot. archiwum elblag.net

Olimpia Elbląg wybrała się w 11 kolejce na spotkanie z Siarką jako drużyna niepokonana w meczach na obcym terenie. Za rywala miała również niepokonaną ekipę, z tym że w potyczkach na własnym stadionie. Status zespołu niezwyciężonego zachowała Siarka Tarnobrzeg, która wygrała z żółto-biało-niebieskimi aż 4 do 1. Wynik otworzył co prawda Łukasz Pietroń, ale jeszcze przed przerwą gospodarze doprowadzili do remisu, a w drugich 45 minutach dołożyli kolejne 3 gole i po raz pierwszy w sezonie podopieczni Adama Borosa schodzili z murawy z czterema straconymi golami w jednym meczu. Przy wszystkich miał udział pomocnik gospodarzy Daniel Koczon.

Doświadczony, 34-letni zawodnik Siarki to były piłkarz elbląskiego klubu, którego barwy reprezentował w sezonie 2011/2012. Grał także w wielu innych, znacznie bardziej renomowanych polskich klubach i to on na murawie robił dzisiaj różnicę. Skrzydłowy z Tarnobrzegu strzelał, asystował, dryblował, absorbował rywali i czynił to z ogromną lekkością. Jego pojawienie się w okolicach pola karnego Wojciecha Daniela przyprawiało kibiców gospodarzy o szybsze bicie serca. Kogoś takiego zabrakło dzisiaj w ekipie trenera Borosa. Dobrze zaczął Pietroń, ale z biegiem czasu dostostował się do poziomu kolegów z drużyny, którzy w drugich 45 minutach stworzyli jedną, góra dwie dogodne okazje do zmiany rezultatu. Poza tym Siarka nie schodziła z połowy Olimpii i gdyby w kilku sytuacjach jej gracze zachowali chłodniejsze głowy, mógłby powtórzyć się wynik z meczu żółto-biało-niebieskich z Wartą Poznań, ale w odwrotną stronę. Szkoleniowiec gospodarzy Włodzimierz Gąsior komplementował co prawda graczy gości za postawę, ale robił to zapewne z szacunku dla przeciwników oraz żeby wygrana z silnym rywalem (a nie przeciętną tego dnia drużyną beniaminka) dodała pewności jego piłkarzom w nadchodzących starciach.

Siarka Tarnobrzeg - Olimpia Elbląg 4:1 [1:1]

0:1 - Pietroń (21')

1:1 - Żebrakowski (38')

2:1 - Koczon (56')

3:1 - Koczon (61'; rzut karny)

4:1 - Głaz (90')

ZKS: Daniel, Bukacki, Kubowicz, Wenger, Maciążek, Ressel (Kolosov), Sokołowski, Stępień, Pietroń (Szuprytowski), Bojas, Piceluk (Burkhardt).

Trener: Adam Boros.

Już za tydzień piłkarze Olimpii zagrają przed własną publicznością z Radomiakiem Radom. Będzie to mecz 12 serii spotkań, a pierwszy gwizdek zabrzmi o godzinie 16:00 (8 października).