dd Sukcesy pięściarzy elbląskiej Kontry na turnieju bokserskim w Słupsku
› ROZGRYWKI
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

Najlepsza zawodniczka Startu w sezonie 2016/17

Oddaj głos na najlepszą według Ciebie zawodniczkę mijającego sezonu w Starcie Elbląg.

Sukcesy pięściarzy elbląskiej Kontry na turnieju bokserskim w Słupsku

› sporty walki ponad rok temu    6.05.2013
Bartosz Ponichtera
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
Sukcesy pięściarzy elbląskiej Kontry na turnieju bokserskim w Słupsku fot. UKS Kontra Elbląg

Pięściarze elbląskiej „Kontry” wzięli udział w VIII Międzynarodowym Turnieju bokserskim im. Aleksego Antkiewicza w Słupsku. Walki rozegrano w czasie minionej majówki w dniach 03-04 maja 2013r. W Turnieju oprócz zawodników z Klubów z województwa pomorskiego, zachodniopomorskiego, kujawsko-pomorskiego i warmińsko-mazurskiego boksowali również pięściarze z Niemiec.

Walki toczyły się na wolnym powietrzu podczas festynu, połączonego z obchodami Święta 3 maja. Najlepiej z elbląskiej ekipy spisał się Grzegorz Brynda ( waga 52 kg), który w pierwszym dniu imprezy wygrał jednogłośnie na punkty 3 : 0 z zawodnikiem „Korony” Wałcz Mariuszem Sieroniem, a w walce finałowej okazał się lepszy decyzją sędziów 2 : 1 od Adriana Frąckiewicza ( „Beniaminek” Starogard Gdański).Tym samym zajął pierwsze miejsce w swojej kategorii wagowej.

Kolejny z zawodników UKS „Kontra” Rafał Staszewski spróbował swoich sił w wyższej kategorii wagowej , niż dotychczas boksował i w pierwszym pojedynku pokonał przez RSC w drugiej rundzie Michała Belkę z Klubu Bokserskiego ze Złotowa, natomiast w finale uległ na punkty 2 : 1 czarnoskóremu przeciwnikowi z Niemiec Kelvinowi Perry. Zawodnik ze Słupska wrócił ze srebrnym medalem w kategorii wagowej 81 kg.

W wadze 60 kg Andrzej Wasilewski ( UKS „Kontra” Elbląg) przegrał jednogłośnie na punkty 3 :0 z wymagającym zawodnikiem gospodarza „Czarni” Słupsk Markiem Jędrzejewskim. Najtrudniejszy pojedynek stoczył elblążanin Paweł Mazurowski ( waga 64 kg) , który po prowadzeniu w pierwszej rundzie nie dotrzymał kroku w kolejnych rundach Tomaszowi Czoch ( „Czarni” Słupsk) i ostatecznie przegrał swoją walkę 3: 0.

Pięściarze elbląskiej „Kontry” w czasie kolejnych treningów będą przygotowywali się do międzywojewódzkich eliminacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży , które odbędą się w Elblągu w dniach 18-19 maja 2013r., a ich przeciwnikami będą zawodnicy z okręgu warszawsko-mazowieckiego.

Marek Siejk ( UKS „Kontra” Elbląg)

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.