› ROZGRYWKI
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Najlepsza zawodniczka Startu w sezonie 2016/17

Oddaj głos na najlepszą według Ciebie zawodniczkę mijającego sezonu w Starcie Elbląg.

Strzelectwo sportowe - dlaczego warto nauczyć się strzelać?

› inne 8 miesięcy temu    20.09.2021
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Strzelectwo sportowe - dlaczego warto nauczyć się strzelać?

Każdy z nas posiada ulubione aktywności, które chętnie wykonuje w wolnym czasie. Czasem jednak chcemy poznać coś nowego lub też po prostu zainteresujemy się daną dziedziną na tyle, że sami chcemy się nią zająć. Jeżeli właśnie znajdujemy się w takim momencie, strzelectwo sportowe jest ciekawym i wartościowym wyborem, który zapewni nam nie tylko mnóstwo rozrywki i emocji, ale pozwoli również na wspieranie rozwoju istotnych umiejętności oraz podniesie naszą pewność siebie. Dlaczego warto zainteresować się strzelaniem w postawie stojącej i nie tylko? Jakie korzyści niesie ze sobą uprawianie tego sportu?

1. Strzelectwo sportowe - dyscyplina dla każdego

2. Strzelanie z broni kulowej krótkiej - jakie są jego największe zalety?

3. Karabin standardowy, broń krótka czy sportowa - jak zacząć przygodę ze strzelectwem?

4. O czym pamiętać przy wyborze strzelnicy?

Strzelectwo sportowe - dyscyplina dla każdego

Chociaż mogłoby się wydawać, że jest to trudny sport, strzelectwo to tak naprawdę dyscyplina, którą z powodzeniem mogą wybrać zarówno panie, jak i panowie. Niesie ona ze sobą wiele korzyści, jak na przykład możliwość "ruszenia się zza biurka" i zrobienia czegoś ciekawego, wymagającego od nas zaangażowania, ale też pobudzającego emocje i dającego zastrzyk adrenaliny. Co więcej, możemy zwrócić swoją uwagę na ten sport niezależnie od naszego wieku czy kondycji fizycznej, co czyni go bardzo łatwo dostępnym.

Strzelanie z broni kulowej krótkiej - jakie są jego największe zalety?

Strzelanie z broni pneumatycznej i na ostrą amunicję ma wiele plusów. Jednym z najbardziej zauważalnych jest poprawa naszej samooceny i pewności siebie - ucząc się nowych rzeczy szybko stajemy się bardziej zadowoleni z samych siebie, co także widać na zewnątrz. Nie da się ukryć, że umiejętności strzeleckie są wartościowym nabytkiem, ponieważ pozwalają nam na obeznanie się z nowym rodzajem sprzętu, a także umożliwiają dalszy rozwój w tej dziedzinie, jak na przykład uczestnictwo w zawodach czy ubieganie się o pozwolenie na własną broń.

Innym wartościowym aspektem uczęszczania na strzelectwo długodystansowe i inne konkurencje strzeleckie jest możliwość poznania nowych ludzi. Próbując nowego hobby możemy więc nie tylko poprawić swoją koncentrację i zająć się czymś ciekawym, ale także spotkamy wiele ciekawych osób.

Karabin standardowy, broń krótka czy sportowa - jak zacząć przygodę ze strzelectwem?

Zanim zdecydujemy się na strzelectwo sportowe, warto zapoznać się z podstawowymi informacjami na jego temat. Dobrze jest zrozumieć zasady bezpieczeństwa, jakie panują na strzelnicy, a także znaleźć taką, która będzie nam odpowiadała. Jeżeli chcemy w przyszłości brać udział w zawodach, na przykład ze strzelectwa dynamicznego, w konkurencjach karabinowych lub na dużą odległość, powinniśmy również poznać regulacje prawne w tym zakresie. Ta sama zasada dotyczy ewentualnego ubiegania się o pozwolenie na własną broń sportową - aby móc posiadać ją w domu również musimy spełnić szereg wymagań i przejść odpowiednie procedury oraz egzaminy.

O czym pamiętać przy wyborze strzelnicy?

Jeżeli chcemy zasmakować w strzelectwie sportowym, pierwszą rzeczą jaką przyjdzie nam wykonać jest znalezienie miejsca, w którym moglibyśmy się uczyć. Wybierając strzelnicę warto zwrócić uwagę na to, jak jest wyposażona i czy posiada różne rodzaje broni, jak pistolet sportowy, karabin sportowy czy broń pneumatyczna. Dobrym pomysłem jest również zwrócenie uwagi na dostępność instruktorów i poziom nauczania, na jaki możemy liczyć.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.