Stolica podbita: Meble Wójcik zdobywa kolejne punkty w I lidze.

› piłka ręczna ponad rok temu    26.11.2012
Bartosz Ponichtera
komentarzy 2 ocen 29 / 97%

Veni, vidi, vici - tak, w telegraficznym skrócie, można opisać wyjazd szczypiornistów Meble Wójcik Elbląg do Warszawy, gdzie rozegrali kolejny ligowy mecz, tym razem z AZS-em UW Warszawa.

Wygrane spotkanie zakończyło się wynikiem 27:20, a najwięcej bramek rzucił dla elblążan Michał Gryz. Początek pierwszej połowy był jednak pokazem determinacji gospodarzy, którzy szybko zyskali przewagę 4:1, a w połowie pierwszej partii 6:4. Taki przebieg wydarzeń nie spodobał się zawodnikom Wójcika i już do szatni schodzili jako prowadzący w spotkaniu 8:16. Druga połowa to powtórka z początku meczu- szybka strata teamu z Elbląga, wynik 13:17 i kolejne odrodzenie „naszych” szczypiornistów, którzy ostatecznie wygrali z przewagą siedmiu punktów kolejny mecz w lidze.

AZS UW Warszawa - Meble Wójcik Elbląg 20:27 (8:16)
Meble Wójcik: Rycharski, Krawczyk - Gryz 6, Michałów 5, Ośko 4 (2/2), Dukszto 4, Maluchnik 4, Spychalski 1, Dawidowski 1, Fonferek 1, Malandy 1, Lipczyński, Grablewski, Lewandowski, Szczepański
kary: 6 minut (Szczepański, Fonferek, Maluchnik)
AZS UW: Malanowski, Troński - Nowak 8 (2/3), Puszkarski 3, Flisiak 2, Krawiecki 2, Wolski 2, Chmielewski 1, Brinovec 1, Praski 1, Wysocki, Waśko, Kuc, Monikowski
kary: 8 minut (Kuc, Puszkarski, Flisiak, Chmielewski)

Już w sobotę, 1 grudnia o godzinie 17 w hali CSB (przy ul. Grunwaldzkiej) KS Wójcik Meble rozegra mecz o punkty ligowe z Wybrzeżem Gdańsk.