Start rośnie w siłę: KSS Kielce nie podołało zespołowi z Elbląga

› piłka ręczna ponad rok temu    17.12.2012
Bartosz Ponichtera
komentarzy 3 ocen 14 / 100%
20 zdjęćStart rośnie w siłę: KSS Kielce nie podołało zespołowi z Elbląga fot. Bartosz Ponichtera

Bardzo miłą niespodziankę sprawiły swoim kibicom szczypiornistki Startu Elbląg, wygrywając 30:27 z KSS Kielce mecz SuperLigi. Po dramatycznej przegranej w ostatniej kolejce z Vistal Gdynia (28:40) w grze zawodniczek nie było ani śladu negatywnych wspomnień.

Niedzielne spotkanie bardzo mocno rozpoczęły piłkarki Startu, które już po pięciu minutach meczu prowadziły 3:0, następnie do piłki doszły rywalki, które błyskawicznie odrobiły straty doprowadzając do stanu 6:6 w 11. minucie. Gra toczyła się o każdy punkt (10:10), elblążanki straciły na chwilę panowanie nad przebiegiem gry i oddały prowadzenie zespołowi z Kielc (12:15
). Na szczęście był to chwilowy kryzys i pomimo stałego ataku gości szczypiornistki Startu zdołały odrobić straty, kończąc pierwszą połowę 18:18.

Drugą część spotkania obie drużyny zaczęły bardzo mocno, wymieniając się punktami (23:23), dopiero przy stanie 25:23 inicjatywę przejęły elblążanki. Bardzo dobrze spisywały się bramkarki gospodyń: Agnieszka Kordunowska i Ekaterina Dzhukeva, które świetnie broniły zarówno ataki kielczanek jak i dyktowane rzuty karne. Delikatne spowolnienie gry nastpiło w ostanich minutach meczu, przy stanie 29:25 i mimo walczącego do końca zespołu z Kielc nie udało im się nawet zremisować.

Mecz rozegrany na równym poziomie, z minimalnym wskazaniem na drużynę z Elbląga zakończył się wynikiem 30:27, dzięki czemu Start zdobył kolejne ligowe punkty. Warto podkreślić, że najwięcej bramek strzeliła zawodniczka KSS Kielce - Kamila Skrzyniarz, która punktowała aż 14 razy!

EKS Start Elbląg - KSS Kielce 30:27 (18:18)

Start: Janaczek 7, Matouskova 5, Wolska 5, Szymańska 5, Jędrzejczyk 4, Aleksandrowicz 2, Cekała 2, Białoszewska, Woronko, Jałoszewska, Pesel, Klonowska, Konefał, Dzhukeva, Kędzierska, Kordunowska

KSS: Skrzyniarz 14, Grzesik 3, Drabik 3, Syncerz 3, Grabarczyk 2, Paszowska 2, Lalewicz, Młynarczyk, Kot, Nowak, Olszowa, Woźniak, Staś, Wawrzynkowska

ilość zdjęć 20 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.