› piłka ręczna ponad rok temu    12.11.2014
Michał Libuda
komentarzy 5 ocen 2 / 100%
Start przegrał z Zagłębiem Lubin fot. Bartłomiej Ryś

Podopieczne trenera Antoniego Pareckiego przegrały na wyjeździe 22-23 z Zagłębiem Lubin. Nasze zawodniczki po serii niecelnych rzutów musiał gonić rywalki jednak gdy miały je już na wyciągnięcie ręki to nie wykorzystały okazji. Ozdobą spotkania był gol Hanny Sądej z połowy boiska.

Gospodynie ani razu nie przegrywały w tej rywalizacji. Od pierwszych minut trwał wyrównana walka jednak to Miedziowe zdołały odskoczyć. W 5 minucie Paulina Piechnik wykorzystała sytuacje sam na sam i było 5-3. Prowadzenie lubinianek trwało do 12 minuty kiedy to Monika Aleksandrowicz przelobowała bramkarkę. Gdy chwilę potem Zagłębie nie rzuciło z karnego wydawało się, że Start będzie mógł objąć prowadzenie w tym spotkaniu. Jednak w ataku brylowały miejscowe. W końcówce pierwszej części przez kilka minut nie zdobyliśmy bramki. Przeszkodziła nam w tym bramkarka Monika Maćkiewicz. Broniła w trudnych sytuacjach, a na dodatek elblążanki w dogodnych szansach nie potrafiły trafić. Do przerwy 15-12.

W 35 minucie bramka Startu i 16-15 dla Zagłębia. Od tego momentu pogubił się atak Startu, czego efektem było 5 z rzędu zdobytych bramek przez zawodniczki trener Bożeny Karkut. To przełożyło się na rezultat spotkania, ponieważ różnica była zbyt duża i Start nie zdołał dogonić Zagłębia, mimo, że mógł. Tylko zabrakło koncentracji. Dobrze z koła rzucała Hanna Sądej. Oprócz tego zdobyła bramkę w stylu charakteryzującym siatkówkę, ponieważ zbiła piłkę do bramki. Zagłębie zaczęło grać nerwowo, gubiło się w okolicach bramki przeciwniczek. W 57 minucie bramka Aleksandrowicz na 23-22 i szansa na remis z Zagłębiem. Jednak gdy Katarzyna Kołodziejska zgubiła piłkę w ostatniej akcji to Miedzowe mogły cieszyć się z wygranej.

Zagłębie Lubin – Start Elbląg 23-22 (15-13)

Zagłębie Lubin: Maliczkiewicz, Tsvirko – Załęczna, Tracz, Piekarz, Obrusiewicz, Konofał, Paluch, Premović, Lalewicz, Piechnik, Walczak, Jochymek, Milojević

Start Elbląg: Kędzierska, Borkowska – Mielczewska, Żakowska, Sądej, Waga, Cekała, Wolska, Jędrzejczyk, Sielicka, Szymańska, Aleksandrowicz, Szopińska, Klonowska, Karwecka, Lisewska, Grzyb, Kołodziejska