Start pogonił Szczecin

› piłka ręczna ponad rok temu    19.11.2014
komentarzy 2 ocen 5 / 100%
28 zdjęćStart pogonił Szczecin fot. Bartlomiej Ryś

Elblążanki zrewanżowały się za kilka poprzednich nieudanych starć z Pogonią Baltica Szczecin. Jednym słowem udowodniły, że nie są od nich słabszym zespołem. Trzeba powiedzieć, że nie wszystko było tak jak oczekiwałby szkoleniowiec jednak fakty mówią, że to właśnie trener Antonii Parecki dzisiaj triumfuje w tej rywalizacji.

Gdy Pogoń już prowadziła 7-2 w 8 minucie niektórym puszczały nerwy. Pogoń broniła się, albo wykorzystywała błędy w ataku gospodyń, tym sposobem rzucając bramki z kontrataków. Trener miejscowych wziął czas i wpuścił na parkiet Sylwię Lisewską. Wówczas Start odrobił trzy bramki za sprawą Katarzyny Kołodziejskiej, chcącej udowodnić kibicom, że słaby występ z Lubinem był tylko chwilowym niepowodzeniem.

Spotkanie zaczęło przypominać pojedynek bramkarek. Jak piłkę odbiła Płaczek to potem naśladowała ją Sielicka i na odwrót. W 16 minucie Aleksandra Jędrzejczyk rzuciła gola z kontrataku i był remis 8-8. W 21 minucie Joanna Waga i Start obejmuje prowadzenie jednak chaotyczna postawa rywalizujących zespołów sprzyjała Pogoni Szczecin i podopieczne trenera Adriana Struzika do przerwy wygrywały 10-12.

W drugiej części po 13 minutach bez zdobytej bramki gola dla gospodyń rzuciła Agnieszka Wolska. Wówczas zaczęła jeden z lepszych występów w tym sezonie. W 39 minucie piękny gol na 14-14 ze skrzydła Kingi Grzyb, zarazem pierwszy celny rzut w tym spotkaniu dla reprezentantki Polski.

Gdy poprawiła Sylwia Lisewska z dystansu zaczęto dostrzegać przewagę mentalną Startu Elbląg. Bramki zdobywały Kołodziejska, Hanna Sądej, Wolska. Do wyrównania doprowadziła Martyna Huczko, ale potem bramka za bramkę. Przełamanie w 53 minucie, kiedy to gola na 21-20 zdobyła Edyta Szymańska, karę dostała Huczko i bramkę rzuciła Grzyb. Na dodatek Ewelina Kędzierska obroniła rzut Sabały i Start utrzymał przewagę. Katarzyna Duran rzucając z rzutu wolnego trafiła w mur, więc Start Elbląg wygrał.

Start Elbląg - Pogoń Baltica Szczecin 24-23 (10-12)

Start Elbląg: Sielicka, Kędzierska, Borkowska – Mielczewska 3, Żakowska, Sądej 3, Waga 3, Wolska 4, Jędrzejczyk 1, Szymańska 1, Aleksandrowicz, Szopińska, Lisewska 2, Grzyb 2, Kołodziejska 6

Kary: 6 minut

Pogoń Baltica Szczecin: Szywerska, Płaczek – Huczko, Sabała, Stachowska, Cebula, Noga, Głowińska, Królikowska, Stasiak, Koprowska, Zawistwoska, Kochniak, Fornalik, Yashchuk, Duran

Kary: 3 minut