Start Elbląg wygrał z Koszalinem i zmierzy się z Pogonią

› piłka ręczna ponad rok temu    9.03.2014
komentarzy 1 ocen 5 / 60%

Zespół trenera Antoniego Pareckiego zajął 5 miejsce w rozgrywkach ligowych. Wygrana 32-28 z Energą AZS Koszalin sprawiła, że rywalem w 1/4 finału będzie Pogoń Baltica Szczecin. Spotkanie było znakomite a Start pokazał, że jak nie popełnia błędów jest groźny dla najlepszych.

Rywal prowadził tylko na początku rywalizacji. Za sprawą Aleksandry Kobyłeckiej Akademiczki odpowiadały na skuteczne akcje Startu. Gdy w 10 minucie Katarzyna Koniuszaniec zdobyła gola na 7-6 nasze zawodniczki przejęły kontrolę nad wydarzeniami na boisku. W znakomitej formie była Agnieszka Wolska. W kilku poprzednich spotkaniach zdarzało jej się popełniać błędy ale tutaj pokazała, że potrafi grać w piłkę ręczną. Rzucała z dystansu, z kontrataku, czy trudnych pozycji.

Wpływ na sukces gospodyń miała Ewelina Kędzierska, broniąc w nieprawdopodobny sposób rzuty rywalek. Z rzutu karnego nie potrafiła zdobyć gola nawet Monika Odrowska. W 16 minucie klasę pokazała Kinga Grzyb. Przejęła piłkę przy kilku zawodniczkach zespołu AZS i w indywidualnej akcji zdobyła bramkę. W końcówce pierwszej części podopieczne Reidara Moistada odrobiły kilka bramek.

W drugiej połowie Start musiał wypracować sobie przewagę bo w 34 minucie był remis. To jednak nie przeszkodziło w osiągnięciu triumfu. W 43 minucie Edyta Szymańska zdobyła gola na 23-19 a kilku bramkowa przewaga utrzymywała się do zakończenia spotkania.

Antonii Parecki (trener Startu Elbląg): Dziewczyny zrobiły sobie prezent na Dzień Kobiet. Przed meczem dałem im kwiaty i powiedziałem, żeby teraz zrobiły swoje zadania na boisku. Myśmy się spodziewali trudnego spotkania. W następnych rywalizacjach chodzi o to by wygrywać. Dziewczyny zagrały fantastycznie. To był jeden z lepszych meczów Startu.

Start Elbląg - Energa AZS Koszalin 32-28 (17-15)

Start: Szymańska 8, Wolska 6, Aleksandrowicz 4, Grzyb 4, Koniuszaniec 4, Sądej 3, Waga 1, Janaczek 1, Zoria 1, Cekała

Energa: Kobyłecka 6, Odrowska 5, Lisewska 4, Garović 4, Muchocka 3, Matuszczyk 3, Bilenia 1, Chmiel 1, Winter 1, Błaszczyk

ilość zdjęć 12 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.