Start Elbląg nie sprostał mistrzyniom

› piłka ręczna ponad rok temu    18.02.2015

Trener Antonii Parecki mógł po pierwszej połowie spotkania chwalić swój zespół za postawę z silnym rywalem. Start Elbląg pokazywał charakter, walkę o każdą piłkę i zdołał dogonić odskakujący zespół Lublina. Jak się okazało jednak animuszu starczyło tylko na chwilę, ponieważ mistrzynie Polski w następnej części pokazały, że mimo walki na kilku frontach chcą awansować do turnieju finałowego w tej edycji.

Wygrana 10 bramkami nie odzwierciedla przebiegu całego spotkania w Centrum Sportowo Biznesowym. Gospodynie przegrywały w 7 minucie po bramce Marty Gęgi 2-4 jednak poczynania Lublina nie były aż tak widowiskowe. To sprawiało, że nasz zespół zaatakował bramkę Ekateriny Dzhukevy i w następnych minutach odrabiał niekorzystny rezultat spotkania. W 19 minucie za sprawą trafienia Hanny Sądej miejscowe remisowały z faworytem. Zawodniczka Startu prezentowała najlepszą formę w składzie gospodyń. Rzucała ładne bramki. Nawet potrafiła przelobować niezłą bramkarkę Lublina.

Start miał szansę objąć prowadzenie w 21 minucie. Wówczas Sylwia Lisewska trafiła w słupek z rzutu karnego. To wykorzystały rywalki, rzucając trzy bramki z rzędu. W drugiej części dominowały zawodniczki trener Sabiny Włodek. Lublin mimo kary dla Alesi Mihdaliovej zdołał wygrać moment osłabienia i w 38 minucie osiągnął 5 bramkową przewagę w stosunku do gospodyń. Mimo ambitnej postawy mistrz wykorzystał przewagę fizyczną i praktycznie wywalczył awans w pierwszym starciu ze Startem.

Start Elbląg - MKS Lublin 24-34 (12-14)

Start Elbląg: Sielicka, Kędzierska - Grzyb 6, Kołodziejska 4, Sądej 3, Aleksandrowicz 3, Lisewska 3, Mielczewska 2, Waga 2, Cekała 1, Żakowska, Jędrzejczyk, Szopińska

MKS Lublin: Dzhukeva, Baranowska – Małek 6, Mihdaliova 6, Quintino 4, Gęga 4, Drabik 4, Rola 3, Repelewska 3, Nestsiaruk 2, Kozimur 1, Szarawaga 1, Nocuń, Skrzyniarz

ilość zdjęć 20 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.