› ROZGRYWKI
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Najlepsza zawodniczka Startu w sezonie 2016/17

Oddaj głos na najlepszą według Ciebie zawodniczkę mijającego sezonu w Starcie Elbląg.

Środowisko bokserskie powitało Sandrę Kruk, brązową medalistkę mistrzostw Europy!

› sporty walki ponad rok temu    8.09.2019
Marcin Mongiałło
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Sandra KrukSandra Kruk fot. arch. prywatne Sandry Kruk

Elblążanka Sandra Kruk wywalczyła brązowy medal w kategorii do 57 kg, na zakończonych 1 września 2019 r. w Alcobendas pod Madrytem Mistrzostwach Europy Kobiet w Boksie. W sobotę, 7 września, w Olsztynie odbyła się uroczystość powitania medalistki, w której wzięli udział członkowie klubów: UKSW Pirs, Gwardia Boks Szczytno i Luczek Boks Giżycko. Środowisko bokserskie z województwa warmińsko-mazuskiego pogratulowało zawodniczce znakomitego wyniku. 

Sandra Kruk stoczyła na mistrzostwach trzy walki. W pierwszej wysoko wygrała, stosunkiem głosów 5:0, z Rosjanką Darią Abramową, rozstawioną z numerem 2. W drugiej, bardzo wyrównanej walce udało jej się wygrać 3:2 z Białorusinką Heliną Brujewicz. W półfinale uległa Włoszce Irmie Test. Sędziowie punktowali 3: na korzyść reprezentantki Włoch. Ostatecznie Włoszka zdobyła na tych prestiżowych zawodach złoty medal. 

Mistrzostwa Europy Kobiet w Boksie 2019, kategoria do 57 kg

1. Irma Testa, Włochy

2. Karriss Artingstall, Anglia

3. Sandra Krstyna Kruk, Polska

3. Stanimira Petrova, Bułgaria

Klasyfikacja medalowa / wszystkie kategorie

Zestawienie walk w kategorii 57 kg

Zawodniczka aktualnie mieszka w Olsztynie. Wraz z mężem służy w tamtejszej 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej. W październiku Sandra Kruk weźmie udział w 7. Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych (CISM), które zostaną rozegrane w dniach od 18 do 27 października w chińskim Wuhan. Głównym jej celem jest jednak uzyskanie kwalifikacji olimpijskiej na XXXII Letnie Igrzyska Olimpijskie w Tokio 2020 roku.

Przypomnijmy, że Sandra Kruk urodziła się 22 sierpnia 1989 r. w Elblągu, choć od lat związana jest z niewielką miejscowością Krosno, położoną w okolicy Paslęka. Jest utytułowaną bokserką. Walczy w kategorii do 57 kg. Swoją przygodę ze sportami walki rozpoczęła w wieku 7 lat od kick-boxingu. W tej dyscyplinie zdobyła 9 tytułów mistrzyni Polski. W 2007 r. rozpoczęła treningi bokserskie i od tego czasu jej kariera zaczęła się dynamicznie rozwijać. Sandra Kruk jest amatorską wicemistrzynią świata kobiet w boksie z 2012 roku oraz sześciokrotną mistrzynią Polski w tej dyscyplinie. Jest niska (ma 158 cm wzrostu), co wytykało jej wielu trenerów, twierdząc, że nie uda jej się osiągnąć wielkich sukcesów. Jednakże na przekór tym twierdzeniom – dzięki wsparciu bliskich, ciężkiej pracy, uporowi i wierze w sukces – znalazła się w światowej czołówce boksu.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.