dd Srebro i brąz w Łebie
› ROZGRYWKI
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

Najlepsza zawodniczka Startu w sezonie 2016/17

Oddaj głos na najlepszą według Ciebie zawodniczkę mijającego sezonu w Starcie Elbląg.

Srebro i brąz w Łebie

› taniec ponad rok temu    18.01.2016
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Srebro i brąz w Łebie fot. nadesłane

Solistki z Zespołu Tańca Nowoczesnego Blefik stanęły na podium i zdobyły srebrny oraz brązowy medal na Ogólnopolskim Festiwalu Tańca Nowoczesnego w Łebie.

W piątek, 15 stycznia Zespół Blefik, działający w Centrum Tańca „Promyk" w Elblągu, wziął udział w jubileuszowej, dziesiątej edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Tańca Nowoczesnego w Łebie. Podopieczne instruktora Jacka Suchińskiego rywalizowały w dwóch kategoriach konkursowych: hip hop solo debiuty 9-15 lat oraz hip hop formacje do lat 11.

Solistki stanęły na wysokości zadania. Alicja Bednarek zdobyła srebrny medal, a Nikola Fornalska medal brązowy. Dla Nikoli był to pierwszy start w turnieju solistów i solistek. W kategorii solistki zaprezentowały się jeszcze trzy dziewczynki z Blefika. Tosia Danielewska, wywalczyła miejsce czwarte, Natalia Prętka, miejsce piąte, a najmłodsza ze wszystkich startujących, ośmioletnia Wiktoria Fos zdobyła miejsce szóste.

W konkurencji hip hop formacje Blefik otarł się o podium, zajmując czwarte miejsce.

- Czujemy pewien niedosyt, bo tzw. pudło wydawało się być w zasięgu – komentuje instruktor, Jacek Suchiński - Dziewczyny świetnie zatańczyły swój program i nie popełniły większych błędów.

Według instruktora turniej był dość wyrównany.

- Formacja Dangerous z Wejherowa, która wygrała naszą konkurencję, faktycznie była najlepsza, natomiast mam wrażenie, że o przyznaniu kolejnych miejsc decydowały niuanse – mówi Jacek Suchiński - Za piątkowy start dziewczynom należą się słowa uznania i gratulacje. Teraz będziemy mieli czas na analizę i korektę naszego repertuaru. Rozpoczynamy też pracę nad nową choreografią, którą będziemy chcieli pokazać podczas majowych Konfrontacji w Elblągu.

Wszystkim młodym tancerzom serdecznie gratulujemy!

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.