dd Sprintem po Starówce z mapą w ręku
› ROZGRYWKI
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

Najlepsza zawodniczka Startu w sezonie 2016/17

Oddaj głos na najlepszą według Ciebie zawodniczkę mijającego sezonu w Starcie Elbląg.

Sprintem po Starówce z mapą w ręku

› lekkoatletyka ponad rok temu    15.02.2018
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
4 zdjęćSprintem po Starówce z mapą w ręku fot. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu

Ponad czterdziestu miłośników biegania wzięło udział w piątych w sezonie zawodach z cyklu Grand Prix Elbląga w Biegach na Orientację. Tym razem, impreza zorganizowana przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz EKO Gryf, rozegrana została na Starym Mieście.

Trzecie w tym roku zawody z cyklu Grand Prix Elbląga w Biegach na Orientację rozegrane zostały przy typowo zimowej aurze. W kolejnej rundzie Grand Prix Elbląga w Biegach na Orientację na starcie stawiło się 42 miłośników biegania, by rywalizować na trasie wytyczonej na Starym Mieście. Tym razem centrum zawodów znajdowało się w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 przy ul. Zamkowej.

Duże podziękowania należą się dyrekcji ZSZ nr 1 za udostępnienie pomieszczeń, które przeznaczyliśmy na biuro zawodów

– mówił Bolesław Czechowski z EKO Gryf Elbląg.

Dodatkowo, uczniowie szkoły pomagali w rozstawianiu punktów kontrolnych, za co serdecznie dziękujemy. Był to sprinterski bieg na orientację, każda kategoria wiekowa miała swoją trasę do pokonania, a w zależności od wieku ilość punktów oraz długości tras były zróżnicowane. Start odbywał się co minutę, a na pokonanie trasy uczestnicy mieli godzinę

– dodał.

Tradycyjnie już, najwięcej uczestników zgromadziła kategoria Open mężczyzn, gdzie na starcie pojawiło się dziesięciu biegaczy. Tym razem najszybciej trasę pokonał Piotr Światkowski z zespołu Woliniusz PL Te Elbląg, który na zaliczenie 23 punktów kontrolnych potrzebował niewiele ponad 18 minut. Drugi na mecie, ze stratą niewiele ponad dwóch minut, uplasował się Przemysław Prokopiuk z Ostródy, a trzeci zameldował się Andrzej Patrejko, który do zwycięzcy stracił ponad cztery minuty. Sporym zaskoczeniem było dopiero dziesiąte miejsce, czołowego dotychczas biegacza, Mateusza Spadik, który w klasyfikacji generalnej spadł na czwartą pozycję. W klasyfikacji generalnej nadal na prowadzeniu utrzymuje się Przemysław Prokopiuk (246 pkt), który o osiem oczek wyprzedza Piotra Światkowksiego i o 26 pkt Jacka Ciszkowskiego.

W kategorii open kobiet, po raz drugi z rzędu, najszybsza okazała się Magdalena Orzechowska. Elblążanka, prawie trzykilometrową trasę pokonała w niewiele ponad pół godziny, mając przy tym do zaliczenia 22 punkty kontrolne. Tuż za nią, ze stratą zaledwie 19 sekund, na mecie zameldowała się Janina Banach, a trzecia w klasyfikacji Monika Typańska, straciła do zwyciężczyni prawie siedem minut. W klasyfikacji generalnej kobiet, nadal prowadzi Janina Banach (240 pkt), druga jest Monika Typańska (231 pkt), a trzecia Magdalena Orzechowska (194 pkt.).

W kategorii rodzinnej na podium znalazły się rodziny, które w ostatnim czasie regularnie startują w zawodach. Zwyciężyła rodzina Borkowskich, drugie miejsce zajęła rodzina Dzików, a trzecie miejsce zajęła rodzina Wąsickich. W klasyfikacji generalnej na prowadzenie wysunęła się rodzina Wąsickich (224 pkt.), drugie miejsce zajmuje rodzina Różalskich (194 pkt.), a trzecie rodzina Borkowskich (192 pkt.).

Po zakończeniu rywalizacji sportowej, trzech pierwszych biegaczy w każdej kategorii wiekowej otrzymało pamiątkowe dyplomy, które wręczył Jan Szepelak, Prezes Warmińsko-Mazurskiego Okręgowego Związku Biegu na Orientację. Dodatkowo, wśród uczestników wylosowano także zaproszenia do restauracji „SUBWAY”. Uczestnicy biegu tradycyjnie podziękowali Kazimierzowi Szulżyckiemu i Krzysztofowi Banachowi za opracowanie trasy oraz przygotowanie i organizacje zawodów. Kolejne zawody IX edycji Grand Prix Elbląga w Biegach na Orientację, odbędą się w sobotę, 3 marca w Bażantarni. Przyjmowanie zgłoszeń odbywać się będzie drogą mailową (kazek14521@onet.pl, bolesaw.czechowski@interia.pl) lub w dniu imprezy w biurze zawodów w godzinach 9:30-9:45. Start zaplanowano na godz. 10:00. Więcej informacji o zawodach, wyniki, terminarze, punktacje generalną oraz galerie zdjęć, można znaleźć na stronie internetowej MOSiR w zakładce Grand Prix Elbląga w Biegach na Orientację.

Tekst i fot. MOSiR

 • Sprintem po Starówce z mapą w ręku,
 • Sprintem po Starówce z mapą w ręku,
 • Sprintem po Starówce z mapą w ręku,
 • Sprintem po Starówce z mapą w ręku,
ilość zdjęć 4 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.