› ROZGRYWKI
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY
komentowane oceniane czytane

Najlepsza zawodniczka Startu w sezonie 2016/17

Oddaj głos na najlepszą według Ciebie zawodniczkę mijającego sezonu w Starcie Elbląg.

Spotkanie z Robertem Karasiem – podwójnym rekordzistą świata i rekordzistą Polski

ponad rok temu    10.06.2019
Marcin Mongiałło
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Spotkanie z Robertem Karasiem – podwójnym rekordzistą świata i rekordzistą Polski

Roberta Karasia nie trzeba chyba przedstawiać. Elblążanin specjalizuje się w triathlonie. Jest rekordzistą świata w triathlonie na dystansie potrójnego Ironmana w 2018 roku i podwójnego Ironmana w 2017 roku, a jednocześnie aktualnym rekordzistą Polski na dystansie Ironmana (2019).

18 maja 2019 r. na zawodach IronCat w L'Ampolla w Hiszpanii na dystansie Ironmana (3,8 km pływania, 180 km na rowerze i 42,2 km biegania) ustanowił rekord Polski w tej dyscyplinie pokonując trzy konkurencje w czasie 8 godzin, 13 minut i 43 sekundy.

Jego największym osiągnięciem jest jednak ustanowieni rekordu świata w tzw. potrójnym Ironmanie na zawodach Triple Ultra Triathlon rozegranych w niemieckiej miejscowości Lensahn. Pokonał na nich nieprawdopodobnie długi dystans 11,4 km pływania, 540 km jazdy na rowerze i 126,6 km biegu w czasie 30 godzin 48 minut i 57 sekund , ustanawiając nowy rekord świata – prawie o godzinę lepszy od poprzedniego, ustanowionego w 2003 roku.

Po tym wyczynie nie ma już żadnych wątpliwości, że Robert Karaś jest najwytrzymalszym sportowcem na ziemi.

– napisał po tym wyczynie elblążanina dziennikarz radakcji sportowej portalu Wyborcza.pl Tomasz Ossowski.

Ten głos nie był odosobniony. O nieprawdopdobnym rekordzie rozpisywały się redakcje na całym świecie. Red Bull poświęcił sportowcowi bardzo ciekawy artykuł pod tytułem: Rekord świata w potrójnym ironmanie w liczbach.

Przygoda Roberta Karasia ze sportem zaczęła się od pływania – specjalizował się w dystansie 50 metrów stylem grzbietowym. w pewnym momencie pomyślał, że wato spróbować czegoś bardziej ekstremalnego. Pierwszy profesjonalny triathlon ukończył w 2012 roku...

Już  we wtorek, 11 czerwca, elblążanie będą mieli okazję spotkać się z jednym z najlepszych triathlonistów na świecie Robertem Karasiem. Spotkanie rozpocznie się o godz.10.00 w Sportowej Szkole Podstawowej nr 3 im. Polskich Olimpijczyków w Elblągu. 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

 • 2
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 2
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.