› ROZGRYWKI
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Najlepsza zawodniczka Startu w sezonie 2016/17

Oddaj głos na najlepszą według Ciebie zawodniczkę mijającego sezonu w Starcie Elbląg.

Spotkanie prezydenta Elbląga z niezwykłym sportowcem

ponad rok temu    2.11.2021
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Spotkanie prezydenta Elbląga z niezwykłym sportowcem fot. UM Elbląg

Prezydent Elbląga Witold Wróblewski spotkał się z Adamem Wiśniewskim, judoką Integracyjnego Klubu Sportowego „Atak” Elbląg, który wywalczył brązowy medal na Europejskich Igrzyskach Osób z Zespołem Downa we Włoszech.

Igrzyska SUDS Open Euro Trigames 2021 odbyły się we włoskiej Ferrarze (Włochy), w dniach 4-11 października. Skład polskiej reprezentacji tworzyli: pływacy, lekkoatleci, judocy i tenisista stołowy. Integracyjny Klub Sportowy „Atak” Elbląg reprezentował judoka Adam Wiśniewski, który zdobył brązowy medal w najliczniej obsadzonej kategorii do 73 kg. Adam pierwsze dwie walki wygrał, minimalnie przegrał pojedynek o wejście do finału i na koniec wygrał walkę o brązowy medal.

Prezydent Elbląga Witold Wróblewski podczas spotkania pogratulował Adamowi sukcesu, wręczył prezenty i życzył powodzenia w kolejnych zawodach. W spotkaniu, które odbyło się w Urzędzie Miejskim, uczestniczyli również trenerzy judoków IKS Atak Elbląg Paulina Dąbrowska i Michał Dąbrowski, prezes klubu Tomasz Woźny oraz pełnomocnik prezydenta ds. osób niepełnosprawnych Kazimierz Falkiewicz.

Organizatorzy igrzysk przygotowali także pokazowy turniej judo, w którym reprezentacja Polski, w składzie z Adamem Wiśniewskim, zajęła drugie miejsc. W finale Polacy przegrali po dogrywce z gospodarzami igrzysk Włochami.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.