› ROZGRYWKI
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Najlepsza zawodniczka Startu w sezonie 2016/17

Oddaj głos na najlepszą według Ciebie zawodniczkę mijającego sezonu w Starcie Elbląg.

Sportowa rodzina Wójcika powiększa się

› piłka ręczna ponad rok temu    6.06.2017
Maciej Markowski
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Sportowa rodzina Wójcika powiększa się fot. archiwum elblag.net

Klub sportowy Meble Wójcik Elbląg zakończył w maju swój pierwszy sezon w zawodowej Superlidze. Zetknięcie "Meblarzy" z najlepszymi ekipami w Polsce wypadło niepomyślnie i dlatego działacze chcą dać trenerowi Jackowi Będzikowskiemu jak największe pole manewru przed kolejnymi rozgrywkami. Kilku zawodników na różnych pozycjach w przekroju całego sezonu bardzo dużo czasu spędziło poza składem i stąd zapewne potrzeba dokonania kilku niezbędnych roszad. Klub potwierdził już nowe umowy z Piotrem Adamczakiem, Jakubem Olszewskim oraz Mikołajem Kupcem, a także dwuletnie wypożyczenie Jakuba Morynia. Dwie nowe twarze, które również zobaczymy w przyszłym sezonie w barwach naszej drużyny to: potwierdzony już jakiś czas temu - bramkarz Paweł Kiepulski z MMTS-u Kwidzyn oraz najnowszy - Marcin Miedziński, ostatnio grający w Stali Mielec.

Transfer doświadczonego golkipera - brązowego medalisty Mistrzostw Polski z roku 2012 - był naturalną decyzją klubu skoro do Kwidzyna po rocznym wypożyczeniu wrócił Bartosz Dudek. Paweł Kiepulski ma 30 lat, reprezentował barwy m.in. Zagłębia Lubin, Miedzi Legnica, GSPR Gorzów Wielkopolski, Stali Mielec oraz ostatnio MMTS-u. Golkiper walnie przyczynił się do dobrego wyniku swojego klubu rywalizując o miejsce w składzie z Krzysztofem Szczeciną. Szczypiornista, który ostatnie 4 lata spędził w Kwidzynie związał się z klubem 2-letnią umową.

- Jest bardzo dobrym bramkarzem, z dużym doświadczeniem w Superlidze. Szczególnie w zakończonym niedawno sezonie pokazał duże umiejętności i nie raz pomógł swojej drużynie, a nam właśnie potrzeba tak doświadczonego zawodnika - poinformował Łukasz Kuliński, dyrektor Meble Wójcik Elbląg.

Wczoraj (5 czerwca) klub potwierdził również pozyskanie pierwszego gracza z pola, a został nim 28-letni, mierzący 202 cm Marcin Miedziński. Ostatni sezon w wykonaniu rozgrywające był na tyle równy, że zwrócił na siebie uwagę działaczy Wójcika. Zawodnik zagrał w barwach Stali Mielec pół sezonu po wypożyczeniu z Orlen Wisły Płock II i zdołał rozegrać 13 meczów oraz zdobyć 36 bramek. Wcześniej występował w barwach m.in. Spójni Gdynia czy Pomezanii Malbork.

- Marcin potrafi grać bardzo dobrze w obronie, w ostatnim sezonie pokazał również, że swobodnie czuje się także w ataku. Zarówno z nim, jak i z Pawłem Kiepulskim szczegóły kontraktów zostały uzgodnione w szybkim tempie. Cieszymy się, że dołączy do naszego teamu - powiedział dyrektor "Meblarzy".

Piłkarz miał również propozycję pozostania w mieleckiej Stali, ale zdecydował się przenieść do Elbląga i będzie wzmocnieniem drugiej linii zespołu.

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.