Siatkarski lider nie pozostawił złudzeń

› siatkówka ponad rok temu    28.11.2016
Informacja prasowa
4 zdjęćSiatkarski lider nie pozostawił złudzeń fot. MOSiR Elbląg

W meczu na szczycie siatkarskich rozgrywek Awangarda Volley Liga, lider tabeli zespół LOGBARTRANS bez straty seta pokonał trzeci w tabeli KOLEX Hale Stalowe. Było to najciekawsze spotkanie szóstej kolejki siatkarskich rozgrywek prowadzonych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Starcie prowadzącego w tabeli LOGBARTRANSU z trzecim KOLEX-em Hale Stalowe zapowiadało się, jako najciekawszy pojedynek szóstej kolejki Awangarda Volley Ligi. I faktycznie, dwie niepokonane dotychczas drużyny stworzyły ciekawe widowisko i choć wynik meczu na to nie wskazuje, to walka była zacięta i wyrównana. W pierwszej partii obie ekipy walczyły jak równy z równym niemal do samego końca. Dopiero w ostatnich fragmentach seta LOGBARTRANS zdołał wypracować kilkupunktową przewagę, którą utrzymał do końca, zwyciężając 25:21. Podobnie wyglądał seta drugi, który LOGBARTRANS rozstrzygnął na swoją korzyść wygrywając 25:20. Najmniej wyrównany i emocjonujący okazał się set trzeci. Tu przewaga lidera ani przez moment nie podlegała dyskusji. Obrońcy mistrzowskiego tytułu rozbili rywali wygrywając 25:11 i cały mecz 3:0.

Także bez straty seta swój pojedynek zakończył drugi w tabeli AKS Solidarność, którego rywalem była ekipa Major i Przyjaciele. I choć wicelider wygrał wszystkie trzy sety, to musiał sporo się napracować, by zainkasować komplet punktów. Zespół Major i Przyjaciele, który w ostatnich meczach spisuje się nad wyraz dobrze, także i tym razem zawiesił rywalom wysoko poprzeczkę. Przez większą część pierwszego seta obie drużyny walczyły niemal punkt za punkt i dopiero ostatnie fragmenty partii Solidarność rozstrzygnęła na swoją korzyść wygrywając 25:22. Wicelider podkręcił tempo w secie drugim i na efekty nie trzeba było długo czekać. Partia zakończyła się wygraną Solidarności 25:15 i jak się później okazało, był to najmniej wyrównany set w tym meczu. Trzecia partia łudząco przypominała pierwsze starcie. Drużyna Major i Przyjaciele powróciła na właściwe tory, popełniała mniej błędów i znów o wyniku decydowały ostatnie minuty seta. Ponownie lepiej z presją poradzili sobie siatkarze Solidarności, zwyciężając 25:23 i cały mecz 3:0.

Szósta kolejka przyniosła same wygrane 3:0. W ślady LOGBARTRANSU oraz AKS Solidarność poszły także zespoły KAM oraz ZNP. Obie ekipy mogły cieszyć się z kompletu punktów, choć ich mecze były od siebie zdecydowanie różne. ZNP w starciu z Merkurym w każdym z trzech setów kontrolowało wydarzenia na boisku i tylko w secie drugim pozwolili sobie na lekkie rozluźnienie. Nie miało to jednak żadnych negatywnych skutków, bo także i ta partia padła łupem ZNP, które wygrało kolejno 25:11, 25:22 oraz 25:11. Natomiast o tym, że siatkarze KAM kryzys mają już za sobą dobitnie przekonała się ekipa Sisley Volley Team. W każdym z trzech setów przewaga KAM-u nie podlegała dyskusji. Rywale, najwięcej do powiedzenia mieli w secie ostatnim, który w napięciu trzymał do końca, ale i tak zakończył się wygraną KAM 25:23. Dwie wcześniejsze partie kończyły się wynikami 25:20 i 25:14.

Ponownie z grona zwycięskich drużyn wybrany został najlepszy zawodnik tygodnia Awangarda Volley Ligi, do którego trafiło podwójne zaproszenie na mecz LOTOSU Trefla Gdańsk rozgrywany w ERGO Arenie. W 6. kolejce wyróżnienie MVP otrzymał Michał Trybiński z zespołu LOGBARTRANS. Więcej informacji o rozgrywkach, wyniki, tabele, terminarze oraz galerię zdjęć można znaleźć na stronie internetowej MOSiR-u w zakładce Awangarda Volley Liga.

Wyniki 6. kolejki:

KOLEX Hale Stalowe - LOGBARTRANS 0:3 (21:25, 20:25, 11:25)

Major i Przyjaciele - AKS Solidarność 0:3 (22:25, 15:25, 23:25)

KAM - Sisley Volley Team 3:0 (25:20, 25:14, 25:23)

Merkury Elbląg - ZNP Elbląg 0:3 (11:25, 22:25, 11:25)

Pauza: Techtrans Elbląg.

----------------------

Partnerem Awangarda Volley Liga jest siatkarski drużyna LOTOS Trefl Gdańsk występująca w rozgrywkach PlusLigi. Zespół z Trójmiasta w minionej kolejce po niesamowitym i emocjonującym meczu przegrał na wyjeździe z Jastrzębskim Węglem 2:3. Gdańszczanie przegrywali już 0:2 i 17:22 w trzecim secie, ale byli w stanie odwrócić losy meczu i doprowadzić do tie-breaka. W nim LOTOS był bliski wygranej, ale ostatecznie dwa punkty zgarnęli gospodarze, a żółto-czarni nad morze wrócili z jednym oczkiem. W tabeli LOTOS Trefl Gdańsk z dorobkiem 14 punktów plasuje się na 8 pozycji. Kolejny ligowy mecz zespół z Trójmiasta rozegra w środę (30.11) o godz. 20:00 i przed własną publicznością zmierzy się z GKS Katowice. Zapraszamy wszystkich kibiców i miłośników siatkówki na mecze gdańskich siatkarzy. Przypomnijmy, że zespół LOTOSU Trefla Gdańsk jest fundatorem nagród i upominków dla najlepszych zawodników i zespołów uczestniczących w rozgrywkach Awangarda Volley Liga organizowanych przez MOSiR.