› ROZGRYWKI
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Najlepsza zawodniczka Startu w sezonie 2016/17

Oddaj głos na najlepszą według Ciebie zawodniczkę mijającego sezonu w Starcie Elbląg.

Ruszyła siatkarska liga MOSiR

› siatkówka ponad rok temu    24.10.2019
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Ruszyła siatkarska liga MOSiR fot. MOSiR w Elblągu

Wraz z początkiem października wystartowała Awangarda Volley Liga. Już pierwsze mecze pokazały, że czeka nas ciekawy i pełen emocji sezon w elbląskiej lidze siatkówki amatorów. 

Siatkówka wśród amatorów jest jednym z najpopularniejszych sportów. Trudno się zatem dziwić, że rywalizacja przy siatce z roku na rok interesuje wiele elbląskich drużyn. W sezonie 2019/2020 w rozgrywkach organizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji bierze udział 12 zespołów. Drużyny najpierw rozegrają rundę zasadniczą (jeden mecz każdy z każdym), a następnie przystąpią do walki w play-off. 

Organizowana przez MOSiR liga siatkówki aktywizuje elbląskie środowisko jej miłośników i wyłania najlepszą amatorską ekipę miasta. W naszej zabawie biorą udział zawodnicy w różnym wieku, o różnych umiejętnościach. Każdy może stworzyć drużynę, z czego mieszkańcy Elbląga chętnie w kolejnym sezonie skorzystali  

– mówi Krzysztof Fedak z Działu Organizacji Imprez MOSiR w Elblągu.

W stawce pojawiły się zatem nowe ekipy, o nazwach Okna Tufe czy BEST NET TEAM. Do gry przystąpiły oprócz tego stali bywalcy siatkarskich rozgrywek. Spotkania odbywają się na boiskach III Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Browarnej oraz Hali Sportowo – Widowiskowej przy al. Grunwaldzkiej.

Dotychczas rozegrano niecałe dwie kolejki. Obrońca tytułu, zespół LOGBAR (dotychczas LOGBARTRANS), rozpoczął od dwóch zwycięstw, ale w każdym spotkaniu rywal zdołał ugrać seta. Na fotelu lidera jest natomiast srebrny medalista poprzedniej kampanii czyli Mar-El Czołg Elbląg. Po dwie porażki do tej pory zanotowały ekipy Major i Przyjaciele oraz Kolex Hale Stalowe, które muszą szybko zacząć punktować, by myśleć o pierwszej ósemce i walce w play-off.

Więcej informacji o rozgrywkach, wyniki, tabele, terminarze oraz galerię zdjęć można znaleźć na stronie internetowej MOSiR-u w zakładce Awangarda Volley Liga. Sponsorem Elbląskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej jest Salon Łazienkowy i Hurtownia Budowlana Awangarda.

MOSiR w Elblągu

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.