dd Ruszył nabór do klasy kajakowej w szkole sportowej
› ROZGRYWKI
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

Najlepsza zawodniczka Startu w sezonie 2016/17

Oddaj głos na najlepszą według Ciebie zawodniczkę mijającego sezonu w Starcie Elbląg.

Ruszył nabór do klasy kajakowej w szkole sportowej

› wodne 2 miesiące temu    22.03.2019
Marcin Mongiałło
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Ruszył nabór do klasy kajakowej w szkole sportowej

Przy Szkole Podstawowej nr 3 im Polskich Olimpijczyków w Elblągu powstanie klasa kajakowa. Ponadto w naszym mieście zainaugurował działalność nowy klub sportowy UKS Silvant Kajak Elbląg. To właśnie jego trenerzy rozpoczęli nabór dzieci z klas IV i V  do klasy kajakowej. Jego termin jest ograniczony z uwagi na to, że pozostało już niewiele czasu na skompletowanie rocznika. 

Od Olimpii się nie odłączamy. Sekcja kajakowa Olimpii pozostanie – będą tam w dalszym ciągu trenowali starsi zawodnicy, natomiast wszyscy młodzi, którzy będą przychodzić do klubu, będą trafiać do Silvanta. Co więcej, nasz nowy klub UKS Silvant Kajak Elbląg będzie funkcjonował pod szkołą sportową nr 3, gdzie od września bieżącego roku będzie nowa klasa o profilu kajakowym. W pierwszych dniach marca prezydent zgodził się na utworzenie takiej klasy. Obecnie prowadzimy do niej nabór

– poinformował nas Wojciech Załuski, trener sekcji kajakowej Olimpii Elbląg, a jednocześnie szkoleniowiec UKS Silvant Kajak Elbląg.

Aby dołączyć do nowej klasy sportowej o profilu kajakowym dzieci muszą przejść testy sprawnościowe, które rozpoczną się 23 marca (w sobotę) o godz. 10.00 na przystani klubu przy ul. Radomskiej 5.  

Do klasy kajakowej zapraszamy dzieci z klas IV i V. Drugi nabór, uzupełniający, będzie w maju. Jego termin podamy w kwietniu. Do naszego nowego klubu mogą się oczywiście zapisać także dzieci z klas VI i VII, z tym, że te roczniki nie będą uczęszczały do klasy sportowej

– dodał trener Wojciech Załuski. 

Co daje dzieciom uczęszczanie do klasy sportowej o profilu kajakowym? Przede wszystmim wiąże się to z ułożeniem planu lekcji tak, aby mogły spokojnie uczestniczyć w treningach. Dzieci będa ponadto po zajęciach lekcyjnych przewożone busem szkolnym ze szkoły do klubu.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 2
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.