› ROZGRYWKI
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Najlepsza zawodniczka Startu w sezonie 2016/17

Oddaj głos na najlepszą według Ciebie zawodniczkę mijającego sezonu w Starcie Elbląg.

Rowerzyści zdobyli Bażantarnię

5 miesięcy temu    16.06.2021
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Rowerzyści zdobyli Bażantarnię fot. MOSIR Elbląg

Rowerzyści zdobyli Bażantarnię 80 osób wystartowało w pierwszych rowerowych zawodach Cross Country, zorganizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu. Rowerki biegowe, małe rowery i rowery górskie opanowały polanę z wiatami oraz pobliską Bażantarnię.

Słoneczna pogoda sprzyjała rywalizacji na kilku trasach. W niedzielny poranek sympatycy kręcenia korbami stawili się na opisanej polanie, aby potwierdzić swój udział w niebieskim namiocie biura zawodów. Każdy z uczestników, mały i duży, otrzymał plakietkę z numerem startowym oraz pakiet powitalny: banan i wodę. Po chwili niektórzy pobrali specjalnego chipa, który mierzył im czas przejazdu i rozpoczęło się oczekiwanie na start.

Najpierw na trasę ruszyły dzieci. Te najmłodsze startowały w trzech kategoriach: 0-2, 3-4 i 5-6 lat. Dla części z nich było to pierwsze doświadczenie z tego rodzaju wyścigiem. Skupienie przed rozpoczęciem dystansu było więc zrozumiałe. Wszystkie zrobiły jedno okrążenie wokół polany i wjechały na metę przy aplauzie rodziców. Im czasu nie mierzono. A radości i dumy z przejazdu wśród jego uczestników było co nie miara.

Dla nieco starszych, od 7-12 lat, przygotowana była dłuższa trasa. Rowerzyści ruszyli po polanie, a później skierowali się w okolice restauracji Myśliwska. Stamtąd zjechali w kierunku mety. Każdemu nie można było odmówić ambicji jednak nie miejsce na mecie było najważniejsze. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowy medal i odblask.

Po zmaganiach najmłodszych uczestników, do gry przystąpiła młodzież i dorośli. Na trasie 2,7 km znalazły się osoby w różnym wieku, które rywalizowały w swoich kategoriach wiekowych oraz z podziałem na płeć. Tutaj już nagrody były tylko dla trójki najszybszych w każdej kategorii. A trasa wiodła z polany, u stóp Góry Chrobrego, ulicą Chrobrego w kierunku leśnictwa Dębica, a stamtąd szlakiem niebieskim do miejsca startu. Tylko 14 osób odważyło się zrobić dwie pętle. Oni znaleźli się w odrębnej klasyfikacji elite.

Wśród kobiet w kategorii 30+ wygrała Sylwia Kopaczewska, natomiast w elicie zwycięska okazała się Agnieszka Siemież. Najlepszy czas w kategorii mężczyzn M20 wykręcił Michał Wojnowski. W kategorii M30 Dariusz Żarski. W grupie M40 Michał Trębacz. W klasyfikacji M50 Grzegorz Paradowski.

Kolejna impreza rowerowa odbędzie się 22 sierpnia, a będzie to Góralem na Chrobrego. W wakacje natomiast będą startować cykliczne wycieczki rowerowe, których plan jest na stronie MOSiR.

Tekst i fot. MOSiR

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.