› ROZGRYWKI
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Najlepsza zawodniczka Startu w sezonie 2016/17

Oddaj głos na najlepszą według Ciebie zawodniczkę mijającego sezonu w Starcie Elbląg.

Rowery miejskie a trekkingowe – który z nich wybrać?

› inne ponad rok temu    27.05.2021
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Rowery miejskie a trekkingowe – który z nich wybrać?

Wraz z pojawianiem się nowości na rynku rowery miejskie musiały zmierzyć się z nowym konkurentem, jakim są rowery trekkingowe. Dla klientów nowości w branży kolarskiej oznaczały jednak nie tylko większy wybór, ale także nieco większe trudności z wyborem odpowiedniego jednośladu. Zatem które z rowerów rzeczywiście warto wybrać?

Czym wyróżniają się rowery miejskie?

Rowery miejskie zna każdy, kto choćby raz miał okazję przechodzić koło ścieżek rowerowych położonych w centrach metropolii. Te charakterystyczne maszyny zawsze ustawiają swoich właścicieli w pionowej pozycji, która zdecydowanie odróżnia rowery miejskie od ich konkurentów. Wyróżniają je także duże koła oraz praktycznie pionowo ustawiona rura podsiodłowa, a także wyprostowana kierownica. Na tle bardziej sportowych jednośladów rowery miejskie jest zatem bardzo łatwo odróżnić.

Rowery miejskie – kiedy warto je kupić?

Rowery miejskie zostały stworzone z myślą o wygodzie, umiarkowanych prędkościach i wygodnym obserwowaniu dynamicznej przestrzeni, w której będą użytkowane. Idealnie sprawdzą się zatem w terenie miejskim, gdzie będą stanowiły perfekcyjny dojazd do pracy czy szkoły. Rowery miejskie mogą jednak zawieść oczekiwania tych, którzy będą chcieli korzystać z nich w nieco bardziej urozmaiconym terenie – na wybojach z pewnością szybko staną się uciążliwe.

Rowery trekkingowe – charakterystyka

Rowery trekkingowe to propozycja dla tych, którzy na co dzień miejską dżunglę pozostawiają za sobą. Mają one zazwyczaj bardzo bogate wyposażenie, takie jak lampki czy sakwy, oraz utrzymują one kolarzy w nieco bardziej wyprostowanej pozycji niż ma to miejsce w rowerach szosowych. Rowery trekkingowe zazwyczaj są także znacznie solidniejsze niż ich miejskie odpowiedniki i posiadają bardzo wygodne siodełka, które sprawiają, że są one stworzone do pokonywania nawet bardzo długich tras.

Kto powinien kupić rowery trekkingowe?

Jeśli uwielbiasz długie letnie rowerowe wędrówki czy rodzinne weekendowe wycieczki za miasto, rowery trekkingowe z pewnością Cię nie zawiodą. To jednoślady stworzone do rekreacyjnej jazdy na długich dystansach. Rowery trekkingowe gwarantują nie tylko komfort, ale także dużą pojemność bagażnika, gdyż najczęściej są one wyposażone w szereg gadżetów umożliwiających zabranie w trasę wszystkiego, co może przydać się w jej trakcie. Nie warto się zatem na nie decydować tylko na dojazdy do pracy!

Gdzie kupić wysokiej jakości rowery miejskie i trekkingowe?

Wybór między rowerami miejskimi a rowerami trekkingowymi jest prosty, jeśli mamy jasno ustalone priorytety. Niezależnie od tego, który z nich wybierzesz, przy każdym zakupie postaw jakość – taką, jaką zaoferuje Ci sklep internetowy isport. W naszym asortymencie znajdziesz zarówno rowery trekkingowe, jak i miejskie, wszystkie pochodzące wprost od sprawdzonych producentów i dystrybutorów. Sklep z rowerami miejskimi znajdziesz na: https://sklep.isport.pl/pl/c/Miejskie%2C-Trekingowe/360/1/full a sklep rowerowy w Krakowie na isport.pl

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
    ZADOWOLONY
  • 0
    ZASKOCZONY
  • 0
    POINFORMOWANY
  • 0
    OBOJĘTNY
  • 0
    SMUTNY
  • 0
    WKURZONY
  • 0
    BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.