› ROZGRYWKI
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Najlepsza zawodniczka Startu w sezonie 2016/17

Oddaj głos na najlepszą według Ciebie zawodniczkę mijającego sezonu w Starcie Elbląg.

Rower stacjonarny - czy jest w stanie zastąpić nim rower tradycyjny?

miesiąc temu    27.05.2024
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Rower stacjonarny - czy jest w stanie zastąpić nim rower tradycyjny?

W sezonie letnim chętniej ćwiczymy na dworze, wybierając się na przykład na rower. Zakup odpowiedniego sprzętu to jednak spore wyzwanie finansowe, dlatego coraz więcej osób rozważa wymianę roweru tradycyjnego na stacjonarny. Jakie zalety ma takie rozwiązanie i kiedy warto się na nie zdecydować?

Rower tradycyjny – kupić czy wypożyczyć?

Rowery do jazdy miejskiej możemy nie tylko kupić – coraz więcej gmin oferuje możliwość ich wypożyczenia, i to za całkiem niską kwotę. W efekcie możemy korzystać ze sprzętu przez całą wiosnę i lato, oczywiście w ramach potrzeb. Płacimy tylko wtedy, kiedy rzeczywiście użytkujemy rower, co jest doskonałym rozwiązaniem dla osób zapracowanych. Chętnie korzystają z niego także ci, którzy nie mają wystarczająco dużo miejsca do przechowywania sprzętu sportowego. Nie każdy dysponuje przechowalnią, piwnicą, strychem czy chociażby balkonem. Jeśli jednak lubimy jeździć na rowerze i wykorzystujemy go na co dzień, to wypożyczenie na dłuższą metę okazuje się nieopłacalne.

Rower tradycyjny, a może stacjonarny?

Rowery na wynajem dostępne są jedynie w okresie wiosenno-letnim, czasami również wczesną jesienią. Niemniej jednak, gdy zrobi się nieco chłodniej, nie możemy z nich korzystać. Wtedy też warto przesiąść się na rower stacjonarnyMożemy "jeździć" na nim w domowych warunkach, oglądając serial albo słuchając audiobooka. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które są znużone ćwiczeniami nawet po kilku minutach. Ponadto z tego rodzaju sprzętu można korzystać przez cały rok, niezależnie od warunków atmosferycznych. Gdy pada deszcz albo po prostu, nie mamy ochoty wychodzić z domu, wsiadamy na rowerek stacjonarny i pokonujemy kolejne kilometry bez żadnych przeszkód.

Jaki rower wybrać?

Wybór odpowiedniego roweru powinien być podyktowany naszymi potrzebami i preferencjami. Zastanówmy się, kiedy najczęściej jeździmy oraz czy mamy miejsce, aby przechowywać rower tradycyjny lub stacjonarny. Na rynku dostępnych jest obecnie wiele rozwiązań, dlatego tak ważne jest, by przemyśleć wybór odpowiedniego roweru stacjonarnego. Możemy zdecydować się na zaawansowany technologicznie sprzęt, jednak trzeba pamiętać o wyższej cenie.

Jeśli urządzamy domową siłownię, to rowerek stacjonarny powinien znaleźć się na jej wyposażeniu. Pozwoli nam wygodnie ćwiczyć, dbając o formę każdego dnia. Kupując odpowiedni model, warto zapoznać się z ofertą sklepów internetowych. Jeśli jednak potrzebujemy profesjonalnej porady, to konieczna może okazać się wizyta w sklepie ze sprzętem sportowym.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.