dd Rodzinny Marsz po Bażantarni
› ROZGRYWKI
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

Najlepsza zawodniczka Startu w sezonie 2016/17

Oddaj głos na najlepszą według Ciebie zawodniczkę mijającego sezonu w Starcie Elbląg.

Rodzinny Marsz po Bażantarni

› lekkoatletyka ponad rok temu    21.11.2012
Rafał Kadłubowski
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A

45 osób stawiło się w niedzielne przedpołudnie (11 listopada) w Bażantarni, aby w ruchu i miłym towarzystwie przemaszerować dystans od 7 do 21 km. Uczestnikom pierwszego Rodzinnego Marszu Kalos Kagathos, towarzyszyły sprzyjająca pogoda, szczęśliwe rodziny i ciekawe rozmowy.

Większość osób pokonała dystans 7 km idąc trasą biegowego „Bażanta”. Tempo marszu oraz przerwy dopasowano do możliwości najmłodszych uczestników, czyli dzieci z II klasy SP 16 w Elblągu. Po pierwszej pętli rodziny zatrzymały się przy ognisku, gdzie rozpoczęło się pieczenie kiełbasek i ogólny odpoczynek w zaprzyjaźnionym już towarzystwie. Chętne osoby, a było ich 10 ruszyły na drugą pętlę po nieco już  wyższych wzniesieniach i w zdecydowanie szybszym tempie. Ekipa solidnie przemaszerowała kolejne 7 km. Krótka przerwa przy ognisku i ruszyła ostatnia pętla dla najtwardszych siedmiu osób. I Rodzinny Marsz po Bażantarni zakończył się po 4 godzinach i  30 minutach.

- W trakcie marszu można było porozmawiać z wieloma osobami: własnymi dziećmi, znajomymi oraz nowo poznanymi ciekawymi osobami, a że czasu było pod dostatkiem… rozmowy były długie i interesujące – przyznaje Bogusław Tołwiński, organizator marszu. - Dzieci w trakcie marszu nadrabiały kilometraż pokonując wszystkie ciekawe wzniesienia i zakamarki. Ogólnie można powiedzieć, że panowała naprawdę rodzinna atmosfera.

Organizatorzy dziękują uczestnikom marszu za to, że wykazali się niepodległością w stosunku do braku czasu, ogólnego zniechęcenia i zmęczenia i przybyli na trasę, aby pokazać iż, to co w nas  Piękne i Dobre  – nadal żyje i ma się dobrze! Wszyscy jesteście Zwycięzcami!

Opiekę pedagogiczną sprawowało czterech nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Elblągu, a organizacją całości zajęli się przedstawiciele klubu „MKS” TRUSO Elbląg.

 • Rodzinny Marsz po Bażantarni
ilość zdjęć 1 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.