Puchar Świata w kickboxingu za nami. Elblążanin medalistą

› sporty walki ponad rok temu    21.05.2013
Bartłomiej Ryś
komentarzy 2 ocen 9 / 100%
Puchar Świata w kickboxingu za nami. Elblążanin medalistą fot. nadesłane

W dniach 16-19 maja 2013 roku odbył się Puchar Świata Kickboxingu w węgierskim mieście Szeged. W turnieju tym brał udział elbląski kick boxer - Adrian Durma. Do domu powrócił on z medalami.

Adrian rywalizował w kategorii wagowej 69 kilogramów w formułach light contact oraz kick light zdobywając brąz. W light contact uległ 2:1 faworyzowanemu gospodarzowi. Natomiast srebrny medal  zdobył w formule kick light także przegrywając 2:1 z gospodarzem.

Walki Adriana toczone były na bardzo wysokim poziomie i były bardzo zacięte. W drodze do medali Durma wygrał wszystkie swoje pojedynki jednogłośnie na punkty. Był to pierwszy międzynarodowy start naszego zawodnika w tym roku a tym samym doskonały sprawdzian przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata, które odbędą się w Turcji.

W turnieju brało udział 1300 osób. Puchar Świata na Węgrzech jest jednym z najbardziej prestiżowych imprez tego typu na całym świecie.