dd Przemysław Rojek pojedzie na kajakarskie mistrzostwa Europy juniorów!
› ROZGRYWKI
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

Najlepsza zawodniczka Startu w sezonie 2016/17

Oddaj głos na najlepszą według Ciebie zawodniczkę mijającego sezonu w Starcie Elbląg.

Przemysław Rojek pojedzie na kajakarskie mistrzostwa Europy juniorów!

› wodne ponad rok temu    14.06.2018
Marcin Mongiałło
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
Przemysław Rojek pojedzie na kajakarskie mistrzostwa Europy juniorów!

Przemysław Rojek (ZKS Olimpia Elbląg) zakwalifikował się do udziału w mistrzostwach Europy juniorów w kajakarstwie. W środę w Wałczu, startując w kajakowej jedynce na 500 metrów, wygrał wewnętrzny test reprezentacji Polski .

Warto nadmienić, że jest to wielki sukces 16-letniego sportowca zważyszy nie tylko na wielką liczbę konkurentów z całej Polski, których musiał pokonać, ale również na fakt, że rywalizował z zawodnikami znacznie starszymi od siebie. Jak to się stało?

Przemek jest juniorem młodszym, ale przekwalifikowaliśmy go do juniora starszego. Otworzyło mu to drogę do mistrzostw Europy, ale  w związku z tym ścigał się z zawodnikami o rok, dwa lata starszymi od siebie. 

– poinformował nas trener elbląskich kajakarzy Wojciech Załuski. 

W miniony weekend w Bydgoszczy miały miejsce eliminacje do kadry narodowej. Z 90 osób startujących w kategorii juniorów starszych zakwalifikowano 15. najlepszych. W tej piętnastce znalazł się Przemysław Rojek. Niestety zabrakło w niej, prezentującego od długiego czasu bardzo dobry poziom, Adama Witkowskiego. W kategorii juniorów młodszych rywalizowało ze sobą aż 130 zawodników. Znakomicie wypadli Igor Komorowski i Gabriel Gładykowski, którzy zajęli odpowiednio: piąte i szóste miejsce.

13 czerwca (w środę) w Wałczu odbyła się ostateczna rozgrywka o awans do mistrzostw Europy juniorów. Wyłoniła ona 9 zawodników, którzy pojadą na zawody. W tym ścisłym gronie, po bardzo udanym starcie w wyścigu na 500 metrów (K1 500 m), znalazł się Przemysław Rojek.  

Trener Wojciech Załuski bardzo chwalił swoich zawodników:

Dla mnie Przemek Rojek i Adam Witkowski to w tej chwili najlepsza dwójka w Polsce w swojej kategorii wiekowej. Lepszej  K2 1000 metrów nie ma.

W eliminacjach w Bydgoszczy i Wałczu nie brała udziału Marta Witkowska. Wynika to z tego, że zawodniczka ZKS Olimpii Elblag startuje już w kategorii seniorów. Wchodzi w skład kadry narodowej młodzieżowej i właśnie wróciła z obozu szkoleniowego w Wałczu, na którym przygotowywała się do młodzieżowych mistrzostw świata. W lipcu odbędzie się ostateczna rozgrywka, w której stawką będzie awans do ścisłego grona zawodników, którzy będą reprezentować Polskę na tych zawodach.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 3
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Funsportu
ponad rok temu 1
W artykule jest błąd, Przemek nie wygrał tylko zajał 2 miejsce.
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.