Przebudzenie mistrzów PELA

› piłka nożna ponad rok temu    18.09.2014
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 2 / 100%

Za nami druga kolejka Piłkarskiej Elbląskiej Ligi Amatorów HYDROBUD, organizowanej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Obrońcy mistrzowskiego tytułu, zespół U-99, po premierowej wpadce, tym razem zainkasowali komplet punktów, jednak w tabeli swojej lokaty zbytnio nie poprawili.

Największą niespodzianką pierwszej kolejki była właśnie porażka obrońcy mistrzowskiego tytułu z zespołem Karo. W drugiej kolejce piłkarze U-99 wprawdzie zrehabilitowali się za inauguracyjną przegraną, jednak zwycięstwo z Awatarem wcale łatwo im nie przyszło. Wynik meczu otworzył Andrzej Trochowski i mimo kilku dogodnych sytuacji z obu stron, do przerwy nie padły już bramki. Drugą połowę lepiej rozpoczął Awatar i po golu Jakuba Ignasiaka doprowadził do wyrównania. Wprawdzie U-99 ponownie wyszło na prowadzenie, tyle że ambitnie grający rywale, także i tym razem zdołali wyrównać, a po raz drugi na listę strzelców wpisał się Ignasiak. Końcówka spotkania należała jednak do obrońców tytułu. Bramki Tomasza Bandurskiego i Grzegorza Pereta sprawiły, że mecz zakończył się wynikiem 4:2.

Świetną formę strzelecką na początku sezonu prezentują ERGO Legioniści, którzy w dwóch pierwszych kolejkach zaaplikowali swoim rywalom aż piętnaście bramek. Po wygranej 7:0 z Awatarem, tym razem nie mieli litości dla ekipy AFK, którą rozbili aż 8:0. Festiwal strzelecki rozpoczął jeszcze przed przerwą Rafał Gomułka, który dwukrotnie skierował piłkę do siatki. Trzecie trafienie dołożył Paweł Miller i po kwadransie Legioniści prowadzili 3:0. W drugiej odsłonie nie zwalniali tempa, zdobyli jeszcze pięć bramek i odnotowali w pełni zasłużone zwycięstwo.

Na uwagę zasługuje także postawa Metrotestu, drużyny która debiutuje w rozgrywkach PELA. Po wygranej 4:1 na inaugurację, w drugiej kolejce Metrotest ponownie zainkasował komplet punktów, pokonując Sąsiadów 6:1. Losy pojedynku rozstrzygnęły się już przed przerwą, kiedy to po kwadransie gry Metrotest prowadziła aż 5:1. W drugiej odsłonie wynik pojedynku na 6:1 ustalił Tomasz Jodziałło, dla którego było to drugie trafienie w tym meczu.

Dobrą formą na starcie błysnęły także Stokrotki, które najpierw pokonały 4:2 AFK, a następnie odprawiły z kwitkiem ekipę Beerteam wygrywając 3:1. Obserwując mecze i akcje tej drużyny widać, że gra w rozgrywkach PELA sprawia Stokrotkom wiele radości. Dorobku bramkowego nie mogli za to powiększyć piłkarze Lambady, którzy w pojedynku z ekipą portEl.pl punkty otrzymali walkowerem.

Wyniki 2 kolejki:

Lambada - portEl.pl 3:0 w.o.

Białe Orły - Blues ENERGO ZET 6:4 (2:2)
Białe Orły: Krzysztof Malinowski 2 bramki, Piotr Piotrowicz 2, Marcin Dombrowski 1, Dariusz Turyna 1.
Blues: Fabian Uścinowicz 3, Adam Turulski 1.

AKS Stokrotki - Beertema 3:1 (0:1)
Stokrotki: Piotr Bałdyga 2, Piotr Kołecki 1.
Beerteam: Paweł Barthelke 1.

Sąsiedzi - Metrotest 1:6 (1:5)
Sąsiedzi: Marcin Czarnuch 1.
Metrotest: Tomasz Jodziałło 2, Cezary Boros 1, Bartosz Płachecki 1, Wojciech Boniecki 1, Radosław Prusak 1.

PBG Jankowiak - EL Skład 4:1 (3:0)
PBG Jankowiak: Piotr Światkowski 1, Maciej Lachowicz 1, Grzegorz Megger 1, gol samobójczy.
EL Skład: Dominik Rzeczycki 1.

ERGO Legioniści - AFK 8:0 (3:0)
Legioniści: Rafał Gomułka 3, Paweł Miller 2, Paweł Kacała 1, Martin Kaczmarczyk 1, Zbigniew Ciężkowski 1.

U-99 - Awatar 4:2 (1:0)
U-99: Tomasz Bandurski 2, Andrzej Trochowski 1, Grzegorz Peret 1.
Awatar: Jakub Ignasiak 2.

Karo - AC Helloween 1:5 (0:1)
Karo: Marek Skocki 1.
AC Helloween: Bartosz Siuciak 3, Dawid Kwiatkowski 1, Kamil Żmijewski 1.

Więcej informacji o rozgrywkach, wyniki, tabele, klasyfikację strzelców oraz galerie zdjęć można znaleźć na stronie internetowej www.mosir.elblag.eu, w zakładce imprezy sportowe.