dd Przebiegną ponad tysiąc kilometrów. Sztafeta niepodległości
› ROZGRYWKI
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

Najlepsza zawodniczka Startu w sezonie 2016/17

Oddaj głos na najlepszą według Ciebie zawodniczkę mijającego sezonu w Starcie Elbląg.

Przebiegną ponad tysiąc kilometrów. Sztafeta niepodległości

› inne 7 miesięcy temu    13.08.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Przebiegną ponad tysiąc kilometrów. Sztafeta niepodległości  fot.  4 Warmińsko-Mazurska Brygada Obrony Terytorialnej

Dwa 24-osobowe zespoły złożone z żołnierzy i pracowników Wojsk Obrony Terytorialnej pobiegną w sztafecie niepodległości wzdłuż królowej polskich rzek. Startując ze źródeł i ujścia Wisły, po przebiegnięciu blisko 1 100 kilometrów, zespoły spotkają się w Warszawie, by w ten sposób uczcić 100 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. W sztafecie nie zabraknie przedstawicieli 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Sztafeta odbędzie się w dniach 11-14 sierpnia br., w przededniu Święta Wojska Polskiego, wpisując się w obchody 100 rocznicy odzyskania niepodległości. Skład podstawowy sztafety będzie złożony z żołnierzy i pracowników WOT. 
„Sztafeta jest przepięknym pomysłem na uczczenie 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, z oddaniem hołdu wszystkim poległym bohaterom. Idea braterstwa i współpracy zespołowej pokazuje, że z odpowiednią mobilizacją jesteśmy w stanie zrobić wszystko” – podkreśla szer. Sławomir Kaliski, żołnierz Obrony Terytorialnej z batalionu lekkiej piechoty w Olsztynie. 
„Biorę udział w sztafecie, ponieważ jest to idealny sposób na oddanie hołdu bohaterom poległym w walkach o niepodległość” – dodaje szer. Wojciech Andrearczyk, żołnierz Obrony Terytorialnej z batalionu lekkiej piechoty w Braniewie. 
Podobnymi motywami kierowały się Panie, które również będą reprezentowały brygadę z Warmii i Mazur: „Biegnę w słusznej sprawie. Tutaj czas nie gra roli, ważne żebym ukończyła bieg w tak szczytnym celu” – podkreśla kpr. Alicja Barszczewska z 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej.
„Gdy dowiedziałam się o sztafecie nie wahałam się ani chwili. Wszystkim którzy walczyli, mogę symbolicznie oddać hołd będąc w trasie” – dodaje szer. Sonia Wróblewska żołnierz Obrony Terytorialnej z batalionu lekkiej piechoty w Morągu.
Skład podstawowy sztafety będzie liczył 48-osób i zostanie podzielony na dwie grupy zadaniowe: ŹRÓDŁO i UJŚCIE. Po dwóch zawodników z każdej grupy będzie musiało pokonać 10 kilometrowe odcinki w tempie co najmniej 7 min/km. Bieg będzie odbywał się całodobowo, a trasa będzie przebiegała jak najbliżej koryta Wisły. 
- W Wojskach Obrony Terytorialnej pełnią służbę pełni pasji ochotnicy. Daje to spore możliwości w wytyczaniu nowych standardów w obszarze aktywnego kształtowania sprawności fizycznej i postaw patriotycznych. 100-lecie odzyskania niepodległości to dobry czas na niełatwe wyzwania, stanowiące próbę naszych charakterów. Będzie to również wyraz hołdu dla tych, którym tę wolność zawdzięczamy – powiedział odnosząc się do organizacji przedsięwzięcia dowódca WOT gen. bryg. Wiesław Kukuła

Monika Jabłońska, rzecznik prasowy 4 Warmińsko-Mazurska Brygada Obrony Terytorialnej
 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.