dd Próba bicia rekordu Polski na najdłuższym przepłynięciu w basenie 25-metrowym
› ROZGRYWKI
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

Najlepsza zawodniczka Startu w sezonie 2016/17

Oddaj głos na najlepszą według Ciebie zawodniczkę mijającego sezonu w Starcie Elbląg.

Próba bicia rekordu Polski na najdłuższym przepłynięciu w basenie 25-metrowym

› wodne ponad rok temu    8.02.2017
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Próba bicia rekordu Polski na najdłuższym przepłynięciu w basenie 25-metrowym fot. fot. Rajmund Nafalski

We wtorek (14 lutego) Mistrz Polski w pływaniu Sebastian Karaś podejmie próbę bicia rekordu Polski w najdłuższym przepłynięciu w basenie 25-metrowym. Wystartuje o godz. 10.00 w Centrum Rekreacyjno-Sportowym Bielany przy ul. Lindego 20. Aby pobić rekord Polski musi przepłynąć w ciągu doby co najmniej 54,6 km. Próba została także zgłoszona do Rekordu Guinnessa.

25-letni pływak ma na swoim koncie wiele sukcesów. We wrześniu 2015 roku ustanowił rekord Polski w przepłynięciu kanału La Manche (pokonał wtedy ok. 40 km w 8 godzin 48 minut). Poza tym w ubiegłe wakacje podjął się wyjątkowej próby przepłynięcia wpław przez Morze Bałtyckie. Planował pokonać 100 km z Kołobrzegu na wyspę Bornholm. Sebastian przepłynął 30 km, jednak próbę trzeba było przerwać z powodu trudnych warunków pogodowych – tzw. martwej fali oraz choroby morskiej.

W Walentynki 14 lutego na basenie Centrum Rekreacyjno-Sportowego Bielany w Warszawie (ul. Lindego 20) podejmie próbę przepłynięcia 24 godzin w basenie. Wystartuje o godz. 10.00 we wtorek i spędzi w wodzie całą dobę. Aby pobić rekord Polski musi przepłynąć w tym czasie przynajmniej 54,6 km. Sebastian ma także szansę pobić światowy Rekord Guinnessa, który należy obecnie do Szweda Andreasa Forvassa (w latach osiemdziesiątych przepłynął on w ciągu 24 godzin 101,9 km).

Podczas bicia rekordu będziemy zachęcali do udziału w zbiórce pieniędzy na rzecz chorej dziewczynki Magdaleny Samoraj, która jest pod opieką Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą”. Dziewczynka cierpi na niedowład spastyczny czterokończynowy, padaczkę, wodogłowie. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych pływaniem do wspólnego kibicowania na basenie CRS Bielany w Warszawie, a także do śledzenia relacji na Facebooku (Sebastian Karaś – 100 km wpław przez Bałtyk) oraz Instagramie (100km.wplaw.przez.baltyk). 

Projekt uzyskał patronat Dzielnicy Bielany, CRS Bielany, a jego sponsorami są firmy: BYŚ (sponsor główny), ADRO, Texo Invest, Dom Formy.

Zapraszamy dziennikarzy do CRS Bielany (ul. Lindego 20) na spotkanie z Sebastianem w dniu startu – o godz. 9.40 (20 minut przed planowanym startem). Antoni Rokicki manager Sebastiana Karasia tel. 533-937-294 / antekrokicki@tlen.pl

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.