› ROZGRYWKI
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Najlepsza zawodniczka Startu w sezonie 2016/17

Oddaj głos na najlepszą według Ciebie zawodniczkę mijającego sezonu w Starcie Elbląg.

Prezydent Elbląga złożył gratulacje Rafałowi Rockiemu, medaliście z "Ataku"

12 dni temu    8.07.2024
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Prezydent Elbląga złożył gratulacje Rafałowi Rockiemu, medaliście z  fot. UM Elblag

Prezydent Elbląga Michał Missan spotkał się w czwartek z utalentowanym paraolimpijczykiem Rafałem Rockim, aby wręczyć mu umowę promocyjną i osobiście pogratulować dotychczasowych sukcesów i życzyć powodzenia w kolejnym, zbliżającym się wielkimi krokami, wyzwaniu sportowym – tegorocznych letnich igrzyskach paraolimpijskich w Paryżu.

- Udział w tak prestiżowym wydarzeniu sportowym jest marzeniem każdego sportowca i zarazem dowodem wielkiego talentu oraz potwierdzeniem, że ciężka praca, samodyscyplina, upór i wyznaczanie priorytetów w życiu potrafią przynieść wspaniałe sukcesy – mówił prezydent Michał Missan. - Liczę, iż trud wkładany w rozwijanie wyjątkowej pasji zaowocuje kolejnymi sukcesami na zawodach krajowych i międzynarodowych. Życzę wszelkiej pomyślności, satysfakcji i wytrwałości w realizacji obranych celów.

48-letni Rafał Rocki jest zawodnikiem Integracyjnego Klubu Sportowego Atak Elbląg, gdzie trenuje pod czujnym okiem Krzysztofa Wojtaszka.

Sportem interesował się od zawsze, pierwszą grą zespołową, jaką się zainteresował, była piłka ręczna. W wieku 23 lat w Krynicy Morskiej uległ wypadkowi, w wyniku którego doszło u niego do złamania kręgosłupa w odcinku szyjnym i porażenia czterokończynowego.

Po wypadku nie zrezygnował ze sportu. Trenował rugby na wózkach, ale największe sukcesy odnosi w paralekkoatletyce – specjalizuje się w rzucie dyskiem.

W 2021 r. Rafał Rocki reprezentował Polskę na igrzyskach olimpijskich w Tokio i zajął czwarte miejsce w rzucie dyskiem z wynikiem 19.51 m. Podczas ubiegłorocznych mistrzostw świata, które odbyły się w lipcu w Paryżu, również wywalczył czwarte miejsce w rzucie dyskiem, a w czerwcu br. wystartował na mistrzostwach Polski w paralekkoatletyce w Krakowie, gdzie zdobył dwa srebrne medale – po jednym w rzucie dyskiem i pchnięciu kulą.

Obecnie przygotowuje się i czeka na powołanie do udziału w XVII Letnich Igrzyskach Paraolimpijskich w Paryżu w 2024 r., które odbędą się w Paryżu w dniach 28 sierpnia – 8 września.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.