dd Prezes Olimpii Elbląg stanie na straży interesów klubów II ligi piłkarskiej
› ROZGRYWKI
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

Najlepsza zawodniczka Startu w sezonie 2016/17

Oddaj głos na najlepszą według Ciebie zawodniczkę mijającego sezonu w Starcie Elbląg.

Prezes Olimpii Elbląg stanie na straży interesów klubów II ligi piłkarskiej

› piłka nożna 10 miesięcy temu    11.07.2017
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

O tym, że powstanie stowarzyszenie klubów II ligi w Polsce, wiadomo było od początku br. Działacze tego szczebla postanowili wzorem klubów pierwszoligowych zadbać o interesy i rozwój rozgrywek poprzez ścisłą współpracę pomiędzy samymi klubami. Stowarzyszenie Klubów Drugiej Ligi Piłkarskiej będzie miało również swojego prezesa, a będzie nim Paweł Guminiak - wiceprezes W-MZPN oraz prezes Olimpii Elbląg.

Lepsza współpraca pomiędzy samymi klubami, które będą częścią stowarzyszenia, pomoże z pewnością w prowadzeniu dialogu z władzami Polskiego Związku Piłki Nożnej, który stawia przed drugoligowcami bardzo dużo wymagań, ale w większości odgórnie - bez konsultacji. Przedstawiciele zrzeszenia mogliby również negocjować inne kwestie dotyczące chociażby promocji rozgrywek, a co za tym idzie zwiększenia zainteresowania tym poziomem piłki nożnej w Polsce, które mogłoby przełożyć się na pozyskiwanie sponsorów jak w Ekstraklasie i na jej zapleczu.

Pozyskanie sponsora technicznego II ligi jest głównym celem stowarzyszenia. Podczas drugiego spotkania, które odbyło się w Warszawie, pojawili się wszyscy przedstawiciele zespołów oraz sam Zbigniew Boniek i wiele z tych kwestii było omawianych, ale także m.in. sprawy wizerunkowe, marketingowe czy sprawa transmisji meczów w telewizji, które mogłyby zwiększyć prestiż rozgrywek. Kolejne spotkanie ma odbyć się w połowie lipca w Warszawie.

Oprócz przewodniczącego w postaci Pawła Guminiaka, mianowano również jego zastępców, a będą nimi: Dariusz Dziedzic (Siarka Tarnobrzeg), Zdzisław Sarnicki (MKS Kluczbork) oraz Tomasz Salski (ŁKS Łódź).

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 2
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.