dd Ponad 40 elblążan wystartuje w Biegu wałami von Plauena. Gościem specjalnym Marcin Chabowski
› ROZGRYWKI
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

Najlepsza zawodniczka Startu w sezonie 2016/17

Oddaj głos na najlepszą według Ciebie zawodniczkę mijającego sezonu w Starcie Elbląg.

Ponad 40 elblążan wystartuje w Biegu wałami von Plauena. Gościem specjalnym Marcin Chabowski

› lekkoatletyka ponad rok temu    3.07.2018
Marcin Mongiałło
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Ponad 40 elblążan wystartuje w Biegu wałami von Plauena. Gościem specjalnym Marcin Chabowski

Ponad 40 elblążan wystartuje w Biegu wałami von Plauena, który odbędzie się 8 lipca w Malborku. Gościem specjalnym tego sportowego wydarzenia będzie Marcin Chabowski – jeden z najbardziej utytułowanych biegaczy długodystansowych w Polsce. 

Uczestnicy wystartują 8 lipca o godz. 12.00. Pokonają trasę o długości 6 km (3 pętle po 2 km), usytuowaną na terenie Muzeum Zamkowego w Malborku (wały Von Plauena). Dodatkowo organizatorzy przewidzieli również rywalizację  dla miłośników nordic walkingu, którzy pokonają 4 km na tej samej trasie (2 pętle). Będzie to druga edycja tej imprezy. Weźmie w niej udział ponad 40 elblążan, w tym Anna Koziarska – najbardziej utytułowana aktualnie biegaczka reprezentująca nasze miasto. Na trasie zobaczymy także małżeństwo biegaczy z Elbląga, które startuje w niezliczonej ilości biegów rozgrywanych w całej Polsce – Renatę i Sylwka Sowów (IKS Atak Elbląg). Organizatorzy (Leier Polska S.A. – Wilhelem Hipsag oraz Organizacja Imprez Sportowych "Valdano" Walendziak) ograniczyli liczbę startujących zawodników do 380. Lista została już zamknięta. 

Gościem specjalnym będzie Marcin Chabowski (ur. 1986) – wojskowy wicemistrz świata w maratonie, IV zawodnik mistrzostw Europy, mistrz Europy juniorów i rekordzista Polski juniorów na dystansie 3000 m z przeszkodami, wielokrotny mistrz Polski we wszystkich kategoriach wiekowych, członek kadry narodowej seniorów i wielokrotny reprezentant Polski na imprezach międzynarodowych. Przypomnijmy, że 29 kwietnia 2012 podczas maratonu w Düsseldorfie Marcin Chabowski osiągnął 6. wynik w historii polskiej lekkoatletyki (2.10:07).

Organizatorzy przewidzieli spotkanie z tym jednym z najlepszych obecnie biegaczy długodystansowych w Polsce. Będzie to z pewnością doskonała okazja dla wszystkich chcących poszerzyć swoją wiedzę, a przez to skuteczniej rozwijać swój potencjał oraz możliwości biegowe.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.