› ROZGRYWKI
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Najlepsza zawodniczka Startu w sezonie 2016/17

Oddaj głos na najlepszą według Ciebie zawodniczkę mijającego sezonu w Starcie Elbląg.

Podstawowe kursy nawigacji morskiej - kiedy i dla kogo?

› wodne ponad rok temu    26.01.2021
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Podstawowe kursy nawigacji morskiej - kiedy i dla kogo?

Jesteś miłośnikiem żeglarstwa? Znasz teorię ale nigdy nie praktykowałeś? Zastanawiasz się, od czego zacząć? Przede wszystkim od kursu nawigacji morskiej. Takie szkolenie da Ci nie tylko podstawową wiedzę, niezbędną do samodzielnego dryfowania, ale także uprawnienia, które są konieczne, aby móc wyruszyć w przygodę życia. Nie wiesz, jak dokładnie powinno wyglądać takie szkolenie? Zajrzyj na stronę Fair Winds Training Centre i przekonaj się, że warto sięgać po marzenia.

Czym jest kurs nawigacji morskiej?

Odbycie samodzielnego rejsu jako skipper nie będzie możliwe, jeśli nie posiądziesz podstawowych umiejętności praktycznych i teoretycznych. Nie jest to jednak skomplikowany proces - wystarczy, że zapiszesz się na szkolenie do Fair Winds. Ich propozycja szkoleniowa obejmuje trzy etapy nauki: właśnie zaczynam, żegluję kilka lat i samodzielnie prowadzę rejsy. Dopiero zaczynając przygodę przy nawigacji morskiej, powinieneś wybrać kurs podstawowy: Essential Navigation & Seamanship. Jest to bowiem szkolenie, które przygotuje Cię do wypłynięcia w morze pod kątem teoretycznym i praktycznym, a przede wszystkim - da Ci do tego uprawnienia.

Kto powinien udać się na szkolenie z nawigacji morskiej?

Odpowiedź na to pytanie jest banalnie prosta - każdy, kto chciałby rozpocząć przygodę na morzu jako skipper i wyruszyć w swój pierwszy samodzielny rejs. Jest to także opcja doszkalająca dla całej załogi oraz osób, które po pewnej przerwie wracają na pokład i chciałyby przypomnieć sobie elementarną wiedzę. 

Podstawowy kurs nawigacji morskiej od Fair Winds nauczy Cię sprawnie i bezpiecznie prowadzić jednostki na morzu do ich docelowego punktu. Szkolenie te pokaże Ci również, jak uniknąć zagrożeń na morzu, wystrzec się awarii i bezpiecznie dotrzeć na brzeg, nie zagrażając innym pływającym. Bez nauki nawigacji morskiej nie poradzisz sobie na tak wielkiej, otwartej przestrzeni, dlatego też warto sięgnąć po wiedzę, jaką można uzyskać na szkoleniu podstawowym Essential Navigation & Seamanship.

Zakres podstawowego kursu nawigacji morskiej

Podstawowe kursy nawigacji morskiej

Nawigacja morska wymaga wielu umiejętności z zakresu odczytywania map czy ustalania własnej pozycji. Szkolenia z niej muszą więc obejmować przede wszystkim tę wiedzę, ale nie są to jedyne punkty, jakie omawiane są w trakcie ich trwania. A co ważne, kursy nawigacji morskiej w Fair Wind prowadzone są w systemie brytyjskim Royal Yachting Association, gwarantującym każdemu kursantowi rozpoznawalny na całym świecie certyfikat szkoleniowy.

Podstawowe kursy nawigacji morskiej oferowane przez Fair Winds składają się aż z 11 podpunktów, dzięki którym uczestnik może posiąść niezbędną wiedzę każdego przyszłego skippera. Program szkolenia obejmuje: 

 • charts and publications, czyli odczytywanie wykresów i publikacji; 
 • safety, czyli bezpieczeństwo;
 • engine checks, czyli naukę kontroli silnika; 
 • buoyage, czyli przeznaczenie boi; 
 • tidal awareness, czyli świadomość pływów;
 • visual and electronic navigation, czyli nawigacja wizualna i elektryczna; 
 • pilotage, czyli pilotaż; 
 • rules of the road, czyli zasady ruchu wodnego; 
 • anchoring, czyli kotwiczenie;
 • weather forecast, czyli odczytywanie prognozy pogody;
 • passage planning, czyli planowanie przepraw.

Każdy z tych punktów jest niezmiernie ważny pod kątem bezpiecznego pływania po morzu. Kurs nawigacji morskiej w Fair Winds możesz odbyć stacjonarnie lub online, dzięki czemu nie musisz martwić się o konieczność dojazdów. Pamiętaj, że decydując się na współpracę z tym ośrodkiem szkoleniowym otrzymasz zestaw niezbędnych materiałów, na które składają się m.in. mapy do ćwiczeń, podręcznik, ćwiczenia i ploter nawigacyjny, a także wsparcie doświadczonych szkoleniowców, zawsze chętnych do odpowiedzi na najtrudniejsze pytania.

Chcesz spełnić swoje marzenie dotyczące samodzielnego pływania? Nie czekaj i zapisz się na kurs już dziś! A po osiągnięciu podstawowych umiejętności sięgaj po więcej i wybierz się na szkolenie dla średniozaawansowanych i zaawansowanych nawigatorów morskich.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.