› ROZGRYWKI
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Najlepsza zawodniczka Startu w sezonie 2016/17

Oddaj głos na najlepszą według Ciebie zawodniczkę mijającego sezonu w Starcie Elbląg.

Podczas służby grają w piłkę nożną? Elbląscy Strażacy robią to najlepiej!

› piłka nożna ponad rok temu    19.04.2013
Bartosz Ponichtera
komentarzy 1 ocen 2 / 100%
A A A
15 zdjęćPodczas służby grają w piłkę nożną? Elbląscy Strażacy robią to najlepiej! fot. Konrad Kosacz

Choć na co dzień nie grają w najlepszych światowych ligach, to dzisiejszy turniej przyniósł nie mniejsze emocje. W hali MOS-u spotkały się drużyny służb mundurowych z Elbląga. Walka zacięta, do zgarnięcia przechodni puchar i prestiż – tej najlepszej drużyny piłkarskiej w okolicy.

W zawodach wzięło udział siedem drużyn: Państwowa Straż Pożarna, Służba Celna, 16 Batalion Dowodzenia, KMP w Elblągu, Służby Miejskie, 13 Pułk Przeciwlotniczy oraz Żandarmeria Wojskowa.

Historia rozgrywek sięga 2000 roku, a ich organizatorem jest Komendant Miejski PSP w Elblągu. Od roku 2007 zwycięska ekipa otrzymuje przechodni puchar, który do tej pory należał do:

2007 – KM PSP w Elblągu
2008 – Służby Miejskie 2
009 – KM PSP w Elblągu
2010 – Służby Miejskie 2011 – 13 Pułk Przeciwlotniczy
2012 – 16 Batalion Dowodzenia

Faworyta dzisiejszej rywalizacji ciężko było wyłonić, choć już od początku rywalizacji problemy mieli Celnicy. Inauguracyjne spotkanie z Przeciwlotnikami przegrali 2:4, drugi mecz rozegrali z KMP w Elblągu. Niestety i tym razem musieli pogodzić się z porażką, tym razem wynik był jeszcze bardziej zdecydowany, bowiem przegrali 1:4. Ostatnie spotkanie w fazie grupowej to gra z PSP w Elblągu. Strażacy nie pozostawili złudzeń, kto jest lepszy i bezproblemowo pokonali ekipę Celników 6:0.

W fazie grupowej najlepiej poradzili sobie dzielni Strażacy – pierwszy mecz z Policjantami zagrali na remis 3:3, jednak drugie spotkanie z Przeciwlotnikami wypadło zdecydowanie lepiej – 3:1. Ostatni mecz w grupie, to wspomniany już pogrom z Celnikami – 6:0. W PSP można było upatrywać potencjalnych zwycięzców turnieju.

Po rozgrywkach grupowych od razu przyszedł czas na półfinały w których znaleźli się: Przeciwlotnicy, Służba Miejska, Strażacy oraz 16 Batalion Dowodzenia.

W pierwszym półfinałowym meczu Służby Miejskie przegrały do zera z Przeciwlotnikami. Warty odnotowania jest fakt, iż to właśnie 13 Pułk Przeciwlotniczy strzelił aż osiem bramek w tym spotkaniu.

Druga rozgrywka to walka pomiędzy PSP w Elblągu, a 16 Batalionem Dowodzenia. W tym wypadku przewaga, może nie tak widoczna jak we wcześniejszym półfinale, była po stronie Strażaków. Wygrali oni stosunkiem bramek 2:0 nad Batalionem.

O najniższy stopień podium zagrali: Służby Miejskie z 16 Batalionem Dowodzenia, gdzie to właśnie wojskowi pokazali, jak się powinno grać w piłkę nożną. Wygrali nad Służbami Miejskimi 3:1.

Wielki finał należał do Przeciwlotników i Strażaków. Emocje potężne, zmęczenie również dawało się we znaki. Jednakże lepsze przygotowanie pokazali Strażacy, wygrywając spotkanie 4:1, dzięki czemu puchar będzie w ich rękach przez najbliższy rok.

ilość zdjęć 15 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ żołnierz
ponad rok temu 1
16 bdow codzienie trenuje grają na hali sportowej kazdego dnia , tam sztab już nie wykonuje swoich codzienych obowiązków bo wolą iść zagrac w piłkę
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.