dd Pobiegli po zwycięstwo w Grand Prix Elbląga
› ROZGRYWKI
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

Najlepsza zawodniczka Startu w sezonie 2016/17

Oddaj głos na najlepszą według Ciebie zawodniczkę mijającego sezonu w Starcie Elbląg.

Pobiegli po zwycięstwo w Grand Prix Elbląga

› lekkoatletyka 11 miesięcy temu    9.05.2018
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Miłośnicy biegów na orientację po raz kolejny rywalizowali o punkty w IX edycji Grand Prix Elbląga w Biegach na Orientację. W minioną sobotę poznaliśmy także zwycięzców poszczególnych kategorii całego cyklu grand prix.

To były ostatnie zawody w których biegacze rywalizowali o punkty w IX edycji Grand Prix Elbląga w Biegach na Orientację. Dla wielu zawodników była to także ostatnia szansa na podreperowanie swojego dorobku punktowego i poprawę miejsca w klasyfikacji generalnej. Ósme w tym sezonie zawody w biegach na orientację, organizowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu oraz EKO Gryf, przyciągnęły na start 56 biegaczy, w tym 18 kobiet, 22 mężczyzn i 8 rodzin.

Zawody odbyły się przy pięknej pogodzie, która zwabiła do Bażantarni sporą ilość miłośników biegu na orientację. Tradycyjnie w gronie startujących nie zabrakło uczniów elbląskich szkół oraz wychowanków Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z Kamionka Wielkiego. Był to klasyczny bieg na orientację, a każda kategoria wiekowa miała swoją trasę do pokonania i w zależności od wieku ilość punktów oraz długości tras były zróżnicowane. Start odbywał się co 3 minuty, a limit czasu na jej pokonanie wynosił 90 minut. 

– informuje Bolesław Czechowski, prezes EKO Gryf Elbląg.

W ósmych w tym sezonie zawodach, najwięcej biegaczy wystartowało w kategorii open mężczyzn. Z grona 13 zawodników najlepiej na trasie poradził sobie Andrzej Patrejko, który wyprzedził drugiego na mecie Piotra Światkowskiego o niewiele ponad minutę. Trzecie miejsce zajął Jarosław Mazur, który do zwycięzcy stracił ponad trzy minuty. W klasyfikacji generalnej mężczyzn zwycięzcą IX edycji Grand Prix Elbląga w Biegach na Orientację został Przemysław Prokopiuk z UMKS Orkan Ostróda, który zgromadził na swoim koncie 342 pkt. O dziesięć punktów mniej uzbierał przez cały sezon Piotr Światkowski (Woliniusz PL Te Elbląg), a trzecie miejsce zajął Mateusz Spadik z klubu Kidaps Radostowo, zdobywając 317 pkt. Równie ciekawie wyglądała rywalizacja wśród pań. W ostatnich w tym sezonie zawodach wystartowała cała czołówka GP, a wyniki uzyskane w sobotę miały wpływ na ostateczny układ klasyfikacji. Ostatecznie zwyciężczynią tegorocznej edycji została Janina Banach (336 pkt.), drugie miejsce przypadło Magdalenie Orzechowskiej (331 pkt.), a na najniższym stopniu podium uplasowała się Monika Typańska (328 pkt).

Wśród młodszych biegaczy emocji także nie brakowało. W klasyfikacji szkół podstawowych dziewcząt zwycięstwem w całym cyklu GP może pochwalić się Nikola Rostankowska (SP 14), zdobywczyni 346 pkt. Drugie miejsce zajęła Julia Gburzyńska (330 pkt.), a trzecie miejsce przypadło Karolinie Bączek (SP 14) – 318 pkt. Wśród chłopców w tej kategorii wiekowej triumfował Szymon Różalski (SP 15), który zgromadził łącznie 296 pkt. Kolejni zawodnicy znaleźli się daleko za zwycięzcą. Drugi w klasyfikacji Kamil Bebel zgromadził 98 pkt., a trzeci Sergiusz Białochleb – 96 pkt.

Niekwestionowanym liderem w kategorii szkół gimnazjalnych został Piotr Banach (Gimnazjum nr 8), który może pochwalić się zdobyciem aż 350 pkt. Drugi w tej kategorii wiekowej Adam Konecki (Gimnazjum nr 3) zdobył w całym sezonie 189 pkt., a trzeci Mariusz Grabowski (OSW Kamionek Wlk.) tylko 48 pkt. Natomiast wśród dziewcząt triumfowała Gabriela Szczepanik (Gimnazjum nr 3), która zgromadziła 250 pkt. Druga w tej klasyfikacji Karolina Deptuła (Gimnazjum nr 3) zdobyła łącznie 231 pkt., natomiast trzecia Roksana Paszkiewicz - 182 pkt.

Nie mniej emocji towarzyszyło biegaczom w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Niekwestionowaną liderką została uczennica elbląskiego liceum Julia Typańska, która w każdym z biegów zajmowała pierwsze miejsce, gromadząc na swoim koncie 350 pkt., Druga lokata przypadła Monice Skoplak (96 pkt.), a trzecia Kornelii Gumińskiej (48 pkt.). Wśród chłopców, równie imponującym wynikiem, może pochwalić się Jakub Typański (ZSTI) zdobywca 348 pkt. Drugi w tej klasyfikacji okazał się Mateusz Szot (146 pkt.), a trzeci Patryk Czapka (OSW Kamionek Wlk.), który zgromadził 48 pkt. Rozstrzygnięcia zapadły także w klasyfikacji rodzinnej. Po podliczeniu siedmiu najlepszych wyników okazało się, że zwyciężyła rodzina Borkowskich, drugie miejsce przypadło rodzinie Wąsickich, a trzecie rodzinie Różalskich.

Kolejne, ostatnie już zwody IX edycji Grand Prix Elbląga w Biegach na Orientację, rozegrane zostaną w sobotę, 9 czerwca o godz. 10:00. Tym razem będą to Indywidualne Mistrzostwa Elbląga, a zawodnicy ponownie powalczą na trasie w Bażantarni. Tego też dnia odbędzie się uroczyste podsumowanie IX edycji Grand Prix Elbląga w Biegach na Orientację oraz wręczenie statuetek. Biuro zawodów mieścić się będzie przy restauracji Myśliwska. Zgłoszenia przyjmowane będą drogą mailową (kazek14521@onet.pl, bolesaw.czechowski@interia.pl) lub w dniu imprezy w biurze zawodów w godzinach 9:30-9:45. Więcej informacji o zawodach, wyniki, terminarze, punktacje generalną oraz galerie zdjęć, można znaleźć na stronie internetowej MOSiR w zakładce Grand Prix Elbląga w Biegach na Orientację.

 • Pobiegli po zwycięstwo w Grand Prix Elbląga
 • Pobiegli po zwycięstwo w Grand Prix Elbląga
 • Pobiegli po zwycięstwo w Grand Prix Elbląga
 • Pobiegli po zwycięstwo w Grand Prix Elbląga
ilość zdjęć 4 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.