dd Po II Regionalnym Warmińsko-Mazurskim Turnieju w Judo Olimpiad Specjalnych
› ROZGRYWKI
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

Najlepsza zawodniczka Startu w sezonie 2016/17

Oddaj głos na najlepszą według Ciebie zawodniczkę mijającego sezonu w Starcie Elbląg.

Po II Regionalnym Warmińsko-Mazurskim Turnieju w Judo Olimpiad Specjalnych

› sporty walki ponad rok temu    7.03.2017
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
 Po II Regionalnym Warmińsko-Mazurskim Turnieju w Judo Olimpiad Specjalnych

W sobotę 4 marca 2017 r. w Hali Sportowej w Gimnazjum nr 9 przy ul. Browarnej 1 odbył się II Regionalny Warmińsko-Mazurski Turniej w Judo Olimpiad Specjalnych. Organizatorem turnieju był Oddział Regionalny Olimpiad Specjalnych Warmińsko-Mazurskie i Klub Olimpiad Specjalnych ‘’ONI w ATAKu’, a ’współorganizatorem turnieju był Integracyjny Klub Sportowy ‘’ ATAK’’.

W turnieju wzięło udział 22 zawodników z Klubu OS ''ONI w ATAKu'', który działa przy Integracyjnym Klubie Sportowym ''ATAK'' - trenerem sekcji jest Pani Katarzyna Wanatowska i 2 zawodników z Klubu OS ''Zefirek'', który działa przy Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym nr.2, a  trenerem sekcji jest Pani Donata Kalińska –Sarapuk.

Turniej odbył się w przyjaznej i sportowej atmosferze, zgodnie z Ceremoniałem Olimpiad Specjalnych. Słowa przysięgi ''PRAGNĘ ZWYCIĘŻYĆ, LECZ JEŚLI NIE BĘDĘ MÓGŁ ZWYCIĘŻYĆ, NIECH BĘDĘ DZIELNY W SWYM WYSIŁKU'' w imieniu zawodników wypowiedział Michał Weroński, który już za kilka dni będzie reprezentował Olimpiady Specjalne Polska na Światowych Zimowych igrzyskach w Austrii.

Uroczystego otwarcia  turnieju dokonała Pani Ewa Mieczkowska dyrektor I Oddziału Banku Zachodniego WBK S.A. GRUPA SANTANDER w Elblągu.

Nad stroną techniczną turnieju czuwał sędzia główny Pan Michał Dąbrowski ,który w myśl złożonej przysięgi, wraz z sędziami Ksawerym  i Aleksandrem przestrzegali obowiązujących przepisów Judo Olimpiad Specjalnych i pilnowali  bezpieczeństwa zawodników.

Zawodnicy zostali podzieleni na 8 grup startowych według wagi, poziomu umiejętności, stopnia zaawansowania i grupy sprawnościowej zgodnej z zasadami Międzynarodowej Organizacji Judo -IJF. Walki były bardzo zacięte i pełne emocji. Zawodnicy po raz kolejny pokazali, że osoby z niepełnosprawnością intelektualną, potrafią przy odpowiedniej zachęcie i instrukcji trenera cieszyć się i czerpać korzyści z uczestnictwa w sporcie.

Po walkach zawodnikom wręczono 8 złotych, 8 srebrnych, 5 srebrnych medali , a także  3 wstęgi za udział w turnieju.

Otwarcie turnieju  uświetniła Grupa Rebels   ze Szkoły Tańca Cadmans. Podziękowania składamy także trenerom za przygotowanie zawodników do startu w turnieju, a sędziom za obiektywizm podczas zawodów.  Dziękujemy wszystkim wolontariuszom, władzom klubu IKS ‘’ATAK’’, członkom Klubu Olimpiad Specjalnych ’’ONI  w ATAKu’’, rodzicom i zawodnikom za pomoc  w organizacji turnieju.  Dziękujemy za wsparcie turnieju przez Bank Zachodni  Grupa  Santander, a także FIRMIE PHU ‘’NEKSUS’’.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.