› ROZGRYWKI
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Najlepsza zawodniczka Startu w sezonie 2016/17

Oddaj głos na najlepszą według Ciebie zawodniczkę mijającego sezonu w Starcie Elbląg.

Planują otworzyć klasę sportową o profilu wodnym w SSP nr 3. Kajakarze prowadzą nabór (+ wideo)

› wodne ponad rok temu    10.02.2020
Marcin Mongiałło
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Od lewej: Marta Witkowska, Wojciech Załuski (trener) i Kinga JankowskaOd lewej: Marta Witkowska, Wojciech Załuski (trener) i Kinga Jankowska fot. Profil na FB Marty Witkowskiej

W ubiegłym roku elbląscy kajakarze w różnych kategoriach wiekowych wywalczyli aż 33 medale mistrzostw Polski. Z pewnością są na fali wznoszącej i powoli myślą o starcie na igrzyskach olimpijskich. Jeszcze nigdy w historii nie udało się elblążanom osiągnąć tak dobrego wyniku, co napawa dużym optymizmem, tym bardziej, że trenerzy Wojciech Załuski i Agnieszka Banaś cały czas nie tylko czuwają nad postępami zawodników, ale planują powiększenie składu sekcji kajakarskiej. W tym roku planowane jest otwarcie klasy sportowej o profilu wodnym w Sportowej Szkole Podstawowej nr 3 im. Polskich Olimpijczyków (przy ul. Agrykola). W związku z tym odbywa się nabór dzieci do klasy IV oraz V. 

Do treningów zachęcamy równuież dzieci starsze, które niekoniecznie chcą uczęszczać do szkoły sportowej

– poinformował trener Wojciech Załuski, 

Elbląscy kajakarze w ostatnim czasie przebywali na zgrupowaniach zimowych  w Gdańsku (12 dni) oraz w Zakopanem (9 dni). Łącznie spędzili na obozach trzy tygodnie, podczas których szlifowali formę pod przyszły sezon.

Na zgrupowaniach nasi zawodnicy oczywiście sporo biegali, pływali, 4 razy w tygodniu ćwiczyli na siłowni czy stosowali wiele ćwiczeń gimnastycznych. Natomiast w tym roku wyjątkowo dużo razem rozmawialiśmy, wdrożyliśmy wiele nowinek ze świata sportu pod kątem ukierunkowanych ćwiczeń czy pewnych zasad fizjoterapeutycznych. 

– powiedział Wojciech Załuski 

Nasi zawodnicy trenują systematycznie. Nie wszystko układa się idealnie. Najlepszy junior w Polsce trenujacy w naszej sekcji Przemek Rojek przeszedl zabieg usunięcia wyrostka robaczkowego, co wykluczyło go z treningów na 4 tygodnie w jednym z ważniejszych okresów przygotowawczych. Jesteśmy dobrej myśli i wierzymy, ze z jego determinacją dojdzie do siebie w ekspresowym tempie. Reszta grupy trenuje bez zarzutów. Igor Komorowski, Paweł Krause i Przemek Rojek załapali sie do scislej reprezentacji i wyjechali na obóz kadry narodowej do portugalskiego miasta Milfontes. Optymizmem napawa również postawa młodszych zawodników. Zapowiada się bardzo ciekawie. Przyszły sezon zapowiada się bardzo ciekawe, nie tylko że względu na wysoką formę naszych kajakarzy

 – dodał.

Zobaczcie materiał wideo.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 10

 • 8
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.