› ROZGRYWKI
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Najlepsza zawodniczka Startu w sezonie 2016/17

Oddaj głos na najlepszą według Ciebie zawodniczkę mijającego sezonu w Starcie Elbląg.

Plan dietetyczny i treningowy - dlaczego warto się na niego zdecydować?

› inne ponad rok temu    20.04.2021
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Plan dietetyczny i treningowy - dlaczego warto się na niego zdecydować?

Zdrowa i zgrabna sylwetka to cel, do jakiego dąży wielu z nas. Dla jednych osób jest to łatwiejsze, dla innych trudniejsze, jednak zawsze musimy dać coś od siebie, aby osiągnąć wyniki. Dlaczego warto skorzystać z planu treningowego i żywieniowego, jeżeli planujemy zgubić trochę kilogramów? Co daje nam korzystanie z profesjonalnej pomocy?

1. Lepsza sylwetka to zdrowsze życie

2. Samodzielne układanie diety bywa trudne

3. Dobry trening to podstawa metamorfozy

Lepsza sylwetka to zdrowsze życie

Każdy z nas lubi czuć się dobrze we własnej skórze i mieć świadomość, że nasze codzienne wybory żywieniowe są w stanie zapewnić nam zdrowie i sprawność. Czasem jednak mamy z tym problem, czy to ze względu na nawyki żywieniowe, choroby czy też uwarunkowanie genetyczne. Z tych i wielu innych powodów utrzymanie zgrabnej sylwetki może być trudne bez przemyślanego planu, a w końcu potrzebujemy jej nie tylko żeby mieć lepsze samopoczucie, ale przede wszystkim po to, aby być zdrowym. Dlatego jeżeli znajdujemy się w takiej sytuacji, warto zwrócić się po pomoc do profesjonalistów, którzy ułatwią nam podejmowanie dobrych wyborów i trzymanie się swoich założeń.

Samodzielne układanie diety bywa trudne

Jeżeli planujemy lepiej się odżywiać, początkowe komponowanie posiłków i szukanie zdrowszych alternatyw może być cokolwiek skomplikowanym i trudnym procesem. Szczególnie dotyczy to osób, które z własnej woli lub potrzeby mają dość restrykcyjne ograniczenia związane z jedzeniem, jak na przykład niemożność tolerowania laktozy czy chęć ograniczenia lub wyeliminowania mięsa w diecie. W sytuacji, gdy sami nie mamy dość wiedzy by być w stanie zapełnić swój talerz zdrowymi i smacznymi posiłkami, warto udać się po pomoc do dietetyka, który nie tylko zdradzi nam kilka ciekawych przepisów, ale również nauczy, jak samodzielnie poruszać się w ramach diety, którą będziemy chcieli realizować.

Dobry trening to podstawa metamorfozy

Chociaż jedzenie jest bardzo ważne w procesie zmiany sylwetki i utraty zbędnych kilogramów, nie nadamy naszemu ciału ładnego kształtu, jeżeli nie wysilimy się trochę na siłowni lub przy innej aktywności. To właśnie dlatego indywidualne plany treningowe są tak istotne - z jednej strony trener dopasowuje aktywność i intensywność do naszych możliwości i preferencji, a z drugiej uczy, w jaki sposób radzić sobie samodzielnie już po zakończeniu współpracy. Dzięki większej ilości ruchu w ciągu dnia możemy też pozwolić sobie na więcej jedzenia, co ułatwia trzymanie się planu i zmianę swoich nawyków w długim terminie.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.