› ROZGRYWKI
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Najlepsza zawodniczka Startu w sezonie 2016/17

Oddaj głos na najlepszą według Ciebie zawodniczkę mijającego sezonu w Starcie Elbląg.

Piraci potwierdzili panowanie w wodzie! Przywieźli z Mławy 22 medale!

› wodne ponad rok temu    23.04.2013
Bartosz Ponichtera
komentarzy 0 ocen 8 / 75%
A A A
Piraci potwierdzili panowanie w wodzie! Przywieźli z Mławy 22 medale! fot. Konrad Kosacz

Z 22 medalami wrócili z Zawodów pływackich w Mławie o Puchar Marszałka Województwa Mazowieckiego zawodnicy UKS PIRAT Elbląg. W sportowej rywalizacji, w dniach 20-21.04.2013 r. udział wzięło 290 zawodników z 25 klubów.

To jedna z niewielu pływackich imprez, w której w wyścigach eliminacyjnych zawodnicy rywalizują o wejście do ścisłego finału. Aż ośmiu zawodników elbląskiego PIRATA konkurowało w 12 wyścigach finałowych o miejsca na podium. W efekcie dwudniowej sportowej rywalizacji elbląscy PIRACI wywalczyli 7 złotych, 9 srebrnych i 6 brązowych medali.

Pięć razy na podium stawał Patryk Dalidowicz (2 złote, 2 srebrne i 1 brązowy medal), cztery razy Arek Kubiński (3 złote, 1 brązowy medal), trzy razy Marta Witkowska (2 srebrne, 1 brązowy medal) i Matylda Leszczyńska (1 srebrny i 2 brązowe medale), po 2 razy Ola Dąbrowska (1 złoty, 1 srebrny medal), Mateusz Mech (2 srebrne medale), Darek Mech (1 złoty, 1 brązowy medal) i raz Jacek Kubiak ( 1 srebrny medal).

Duże gratulacje za sportową postawę i ducha walki należą się również Julce Typańskiej, Jankowi Dąbrowskiemu i Kubie Żukowskiemu, którzy tym razem wrócili bez zdobyczy medalowych ale z nowymi rekordami życiowymi. W klasyfikacji generalnej na najlepszego zawodnika wśród chłopców 12 - letnich II miejsce zajął Mateusz Mech a Patryk Dalidowicz uplasował się na III pozycji w kategorii chłopców 14 – letnich.

Niewiele zabrakło też Oli Dąbrowskiej, która w klasyfikacji na najlepszą zawodniczkę 11-letnią zajęła czwarte miejsce. Należy podziękować też organizatorom zawodów za sprawne i profesjonalne przeprowadzenie zawodów.

To nie jedyna impreza pływacka, w której wystartowali tej wiosny pływacy elbląskiego PIRATA. Tydzień temu 13-14.04.2013 r. zawodnicy „wypływali” 15 medali i puchar w klasyfikacji indywidualnej w X edycji Wiosennych Otwartych Zawodów Pływackich o Puchar Burmistrza Miasta Giżycka. Łupem elbląskich PIRATÓW padło: 1 złoty, 3 srebrne i 11 brązowych medali.

Pływacy rywalizowali z zawodnikami z 32 klubów z Polski, Rosji, Ukrainy i Wielkiej Brytanii. W pływackich wyścigach udział wzięło 398 zawodników. W gronie medalistów z UKS PIRAT Elbląg znaleźli się: Julia Typańska (1 brązowy medal), Ola Dąbrowska (1 brązowy medal), Matylda Leszczyńska (1 brązowy medal), Mateusz Mech (1 srebrny, 2 brązowe medale), Darek Mech (1 złoty, 2 brązowe medale), Jakub Żukowski (2 brązowe medale), Janek Dąbrowski (1 srebrny, 1 brązowy medal), Patryk Dalidowicz (1 srebrny medal) i Arek Kubiński (1 brązowy medal).

W klasyfikacji generalnej na najlepszego zawodnika 13-letniego puchar za trzecie miejsce otrzymał Dariusz Mech. Również dwóch zawodników PIRATA: Dariusz Mech w kat. 13- latków i Mateusz Mech w kat. 12-latków wystartowało w Wyścigu Australijskim, w którym płynęli najlepsi uczestnicy zawodów pływackich. Dariusz Mech zajął wysokie drugie miejsce.

Również 28.03.2013 r. w czasie VII Elbląskiej Wiosny Pływackiej zawodnicy elbląskiego PIRATA nie próżnowali. 6 zawodników z rocznika 2000-2002 zdobyło 12 medali i dwa puchary w klasyfikacji indywidualnej. Do pirackiej Skrzyni Medalowej trafiło tym razem: 8 złotych medali, 3 srebrne i 1 brązowy.

Z rąk mistrzyni olimpijskiej Pani Otylii Jędrzejczak Puchar za zajęcie I miejsca dla najlepszego zawodnika 12 -letniego otrzymał Mateusz Mech a Dariusz Mech odebrał nagrodę za II lokatę dla najlepszego pływaka 13-letniego.

Wszystkim pływającym PIRATOM gratulujemy osiągniętych wyników, trenerom dziękujemy za przygotowanie zawodników, sympatykom tego sportu za kibicowanie i czekamy na kolejne sukcesy elbląskich pływaków.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.