Pierwsze turnieje tancerzy w nowym sezonie

› taniec ponad rok temu    8.10.2013
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 4 / 75%

Elbląscy tancerze rozpoczęli nowy sezon taneczny. Podczas ostatniego weekendu wzięli udział w turniejach w Koronowie i Mławie. Także elbląskie pary seniorów tańczyły na turniejach – były to Grand Prix Polski Seniorów i Jesienny Turniej Tańca Sportowego.

Podczas OTTT GEST Puchar Burmistrza Miasta Koronowo, który odbył się w sobotę, 5 października w Koronowie, Piotrowski Dawid i Dorota Lis w tańcach standardowych wywalczyli srebrny medal w kategorii wiekowej, 14-15, klasie B.

W niedzielę elbląscy tancerze wzięli udział w turnieju XI Mława Open. Grzegorz Ślusarski i Paulina Karpińska zdobyli złotu medale w kategorii pow. 15 lat, klasie B, stylu standardowym, a Paweł Beńko i Judyta Nowaczyk, brązowy medal w stylu latynoamerykańskim. Paweł i Judyta startowali też w Grand Prix w kategorii wiekowej 16-18 lat w stylu standardowym i na 25 startujących par, wywalczyli 10 miejsce.

Grand Prix Polski Senior oraz Jesienny Turniej Tańca Sportowego odbyły się 5 października na hali OSiR w Przeźmierowie koło Poznania. Z Elbląskiego Klubu Tańca podczas turniejów zaprezentowały się trzy pary i każda z nich stanęła na podium.