Pierwsze damy Olimpii przegrały w debiucie u siebie

› piłka nożna ponad rok temu    26.09.2016
Pierwsze damy Olimpii przegrały w debiucie u siebie fot. facebook.com

Po wyjazdach do Olsztyna i Kętrzyna po raz pierwszy elblążanki miały okazję zaprezentować się własnej publiczności. Na obiekcie przy ul. Moniuszki zjawiła się drużyna trenera Kamila Szajdy, czyli Victoria Bartoszyce, która w dotychczasowych spotkaniach miała na swoim koncie zaledwie 3 punkty (jedna wygrana, dwie porażki). Boisko pokazało, że przyjezdne były w zasięgu żółto-biało-niebieskich, ale brak koncentracji w samej końcówce pierwszej połowy zaważył na losach i Victoria pokonała gospodynie aż 4:0. Hat-trick skompletowała w tym meczu atakująca gości Agnieszka Krauze.

Elblążanki cały czas pobierają piłkarskie nauki na boiskach III ligi warmińsko-mazurskiej. Trzeba cały czas mieć na uwadze fakt, że zespół dociera się dopiero od wakacji, kiedy powstała sekcja kobieca. Mimo wszystko, co potwierdza szkoleniowiec elbląskiego klubu, czynią sukcesywnie postępy. Poziomem i umiejętnościami piłkarki różnią się od siebie, ale jest to spowodowane tym, że niektóre z nich miały już możliwość gry w piłkę, a inne przygodę dopiero w Olimpii rozpoczynają.

Żółto-biało-niebieskie wciąż czekają także na pierwszego wspólnie wypracowanego gola w lidze. Okazje miały już przed dwoma tygodniami, ale zabrakło wtedy odrobiny szczęścia. Jak zdobywa się bramki pokazała w końcówce pierwszych trzech kwadransów kapitan Victorii Bartoszyce Agnieszka Krauze, która w odstępie 4 minut trzykrotnie pokonała Sarę Król. Dobiła gospodynie strzałem z rzutu karnego kilka minut po przerwie Katarzyna Broda i skończyło się na 0 do 4. To zwycięstwo wysforowało przyjezdne na drugie miejsce w tabeli III ligi. Elblążanki pozostają na ostatniej pozycji z trzema porażkami na koncie i bilansem bramkowym 0:9.

Olimpia Elbląg - Victoria Bartoszyce 0:4 [0:3]

0:1 - Agnieszka Krauze (41')

0:2 - Agnieszka Krauze (44')

0:3 - Agnieszka Krauze (45')

0:4 - Katarzyna Broda (55')

ZKS: Sara Król, Karolina Depka, Justyna Jurkowska, Pamela Michalec, Paulina Wielgosz, Dorota Kisielewska, Justyna Czerwińska, Wiktoria Wierzbicka, Weronika Kozłowska, Katarzyna Błaszczyk, Julia Dziewanowska. Zmiany: Anastazja Kaniewska, Julia Wojciechowska, Monika Kurgan, Maria Bychowiec.

Trener: Michał Ratajczyk.

W środę 28 września młode piłkarki z Elbląga wybiorą się na mecz z GKS-em Wikielec. Początek zawodów o godzinie 16:30.