Pierwsza w sezonie porażka Metrotestu

› piłka nożna ponad rok temu    25.03.2015
Redakcja elblag.net
3 zdjęćPierwsza w sezonie porażka Metrotestu fot. MOSiR

To nie była udana kolejka dla drużyn z czołówki tabeli Piłkarskiej Elbląskiej Ligi Amatorów HYDROBUD. Pierwszej porażki w sezonie doznał prowadzący w tabeli Metrotest, a straty punktów nie ustrzegli się także ERGO Legioniści. Potknięcie obu ekip wykorzystały AC Helloween i Lambada.

Piłkarska Elbląska Liga Amatorów HYDROBUD, organizowana przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji ma za sobą drugą wiosenną kolejkę. Okazuje się, że ta seria gier nie była szczęśliwa dla dwóch drużyn z czołówki tabeli. Największą niespodziankę sprawili Sasiedzi, którzy pokonali prowadzący w tabeli Metrotest aż 9:2. Dla lidera była to pierwsza porażka w obecnym sezonie. Po pierwszej połowie Sąsiedzi prowadzili 2:0, ale nic nie wskazywało na to, że po przerwie mecz może być aż tak jednostronnym widowiskiem. Tymczasem Sąsiedzi zagrali uważnie w obronie i niesamowicie skutecznie w ofensywie, czego potwierdzeniem jest aż siedem bramek strzelonych w drugiej odsłonie. Metrotest odpowiedział jedynie golami Bartosza Płacheckiego oraz Radosława Prusaka i po raz pierwszy w tym sezonie musiał przełknąć gorycz porażki.

Straty do lidera nie zdołała odrobić czwarta w tabeli ekipa ERGO Legioniści, choć ich rywalem był niżej notowany zespół AFK. Legioniści zamiast myśleć o wygranej, niemal od początku musieli odrabiać straty, a wszystko za sprawą bramki, jaką dla AFK strzelił już w pierwszych minutach Patryk Nadachewicz. Legioniści zdołali wyrównać po golu Pawła Kacały i na przerwę obie ekipy schodziły przy stanie 1:1. Po przerwie nadal oglądaliśmy wyrównane spotkanie i choć drugiego gola w tym pojedynku strzelił Paweł Kacała, to Legioniści nie mogli cieszyć się z trzech punktów. Radość przyćmiło trafienie Bartłomieja Borysiak i mecz zakończył się remisem 2:2.

Więcej szczęścia miał wicelider AC Helloween, który bez większych problemów ograł Karo. Wynik spotkania otworzył Mateusz Mierzejewski, a jeszcze przed przerwą na 2:0 podwyższył najskuteczniejszy strzelec AC Helloween Kamil Żmijewski. I choć w drugiej odsłonie Karo stawiało opór i starało się pokrzyżować plany rywalom, to wicelider okazał się niezwykle skuteczny. Trafienia Michała Domaszewicza i Kamila Żmijewskiego sprawiły, że AC Helloween prowadziło już 4:0, a to oznaczało koniec emocji w tym spotkaniu. W końcówce pojedynku wicelider zdobył jeszcze dwie bramki i mecz zakończył się wynikiem 6:0. Część strat do prowadzącego Metrotestu odrobili także piłkarze Lambady, którzy w 17 kolejce zmierzyli się z ekipą portEl.pl. Tym razem Lambada rozpoczęła od mocnego uderzenia i już po kwadransie prowadziła 3:0. Po przerwie nieco rozluźniła szyki co kosztowało ją utratę dwóch bramek, a golkipera Lambady pokonali kolejno Łukasz Chłosta i Marcin Szczerkowski. Tyle, że na dwa trafienia rywali Lambada odpowiedziała tym samym i mecz zakończył się ich wygraną 5:2.

W tabeli na prowadzeniu nadal znajduje się Metrotest, który po 17 kolejkach ma trzy punkty przewagi nad AC Helloween i aż dwanaście nad trzecią w tabeli Lambadą. Natomiast w klasyfikacji strzelców na prowadzeniu nadal znajduje się zawodnik Metrotestu Radosław Prusak, który do tej pory strzelił 31 goli. O jedno trafienie mniej ma Kamil Żmijewski z AC Helloween. Na trzecią pozycję wysunął się Sebastian Pawłowski z Sąsiadów, strzelec jak dotychczas 27 bramek.

Wyniki 17. kolejki:

portEl.pl - Lambada 2:5 (0:3)

portEl.pl: Łukasz Chłosta 1 bramka, Marcin Szczerkowski 1.

Lambada: Jakub Czyżak 3, Jacek Zukowski 1, Kamil Kowalski 1.

Metrotest - Sąsiedzi 2:9 (0:2)

Metrotest: Bartosz Płachecki 1, Radosław Prusak 1.

Sąsiedzi: Sebastian Pawłowski 4, Tomasz Janaczek 3, Marcin Wojtaś 1, Marcin Czarnuch 1.

Awatar - U-99 2:4 (1:3)

Awatar: Kamil Czajkowski 2.

U-99: Andrzej Trochowski 2, Grzegorz Peret 1, Sebastian Derewek 1.

Blues ENERGO ZET - Białe Orły 4:7 (1:3)

Blues: Adam Turulski 2, Karol Stankiewicz 1, Fabian Uścinowicz 1.

Białe Orły: Piotr Piotrowicz 3, Piotr Borysiewicz 2, Arkadiusz Turyna 1, Dariusz Turyna 1.

Beerteam - AKS Stokrotki 0:3 walkower

EL Skład - PBG Jankowiak 4:4 (2:3)

EL Skład: Mateusz Głowacki 2, Daniel Cudzewski 1, Radosław Bidziński 1.

PBG Jankowiak: Karol Przybyła 1, Piotr Światkowski 1, Grzegorz Jankowiak 1, Roman Olszewski 1.

AFK - ERGO Legioniści 2:2 (1:1)

AFK: Patryk Nadachewicz 1, Bartłomiej Borysiak 1.

Legioniści: Paweł Kacała 2.

AC Helloween - Karo 6:0 (2:0)

AC Helloween: Kamil Żmijewski 2, Mateusz Mierzejewski 1, Michał Domaszewicz 1, Jakub Rudzianiec 1, Michał Chraniuk 1.

Więcej informacji o rozgrywkach, wyniki, tabele, terminarz, klasyfikację strzelców oraz galerie zdjęć można znaleźć na stronie internetowej www.mosir.elblag.eu, w zakładce imprezy sportowe.