Otwarte Mistrzostwa Powiatu Elbląskiego w Biegu na Orientację

15 dni temu    11.06.2024
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
Otwarte Mistrzostwa Powiatu Elbląskiego w Biegu na Orientację   fot. Nadesłane.

Zawody odbyły się przy pięknej, ciepłej i słonecznej pogodzie. Centrum zawodów znajdowało się w przy amfiteatrze. Na starcie zjawili się tradycyjnie wszyscy spragnieni entuzjaści biegu na orientację ze szkól podstawowych i ponadpodstawowych, całe rodziny a także zawodnicy z innych miejscowości i spacerowicze.

Frekwencja zaskoczyła organizatorów. Uczestniczyło około 120 zawodników. Był to klasyczny bieg na orientację.. Wszyscy otrzymali mapę z naniesionymi punktami, które trzeba było kolejno zaliczyć wybierając optymalna trasę biegu. Mistrzostwa odbyły się przy pomocy systemu SI /SPORT-IDENT/ czyli elektronicznego pomiaru czasu. Każdy zawodnik otrzymał tzw. chip, który zakłada się na palec lub wiesza się na ręce lub szyi. Natomiast na każdym punkcie kontrolnym jest stacja, która wczytuje do chipa czas przybycia zawodnika.

Po osiągnięciu mety, każdy z uczestników otrzymuje gotowy wydruk z osiągniętym czasem oraz międzyczasami na poszczególnych odcinkach. Wyniki są gotowe od ręki. Każda kategoria wiekowa miała swoją trasę do pokonania i w zależności od wieku ilość punktów oraz długości tras były zróżnicowane.

W kategorii OPEN- kobiety zwyciężyła Natalia Dzika –EKO GRYF przed Patrycją Kucharczyk-Lachowicz tez EKO GRYF i Anną LIŚKIEWICZ /ind./.

W najliczniejszej kategorii rodzinnej rodzin zwyciężyła rodzina NAZIMÓW , drugie miejsce zajęła rodzina SZYMAŃCÓW a trzecie miejsce zajęła rodzina JAKSZEWICZÓW. W sumie wystartowało 26 rodzin.

Dlatego warto biegać na orientację zwłaszcza w kategorii rodzinnej i uczyć swoje pociechy, bo ta konkurencja sportowa daje wymierne efekty pod każdym względem.

W kategorii szkoły podstawowe –dziewczęta klasy I-IV zwyciężyła Julia FIEDOROWICZ /SP 3/ przed Vanessą MIERZEJEWSKĄ / SP-11/ trzecie miejsce zajęła Agata BORZĘCKA /SP-18/. W kategorii szkoły podstawowe –chłopcy klasy I-IV zwyciężył Ksawery CZERKAWSKI /SP-18/ przed Stanisławem DZIDO / SP-23/ trzecie miejsce zajął Witold PŁOSKI /SP 15/ W kategorii szkoły podstawowe –chłopcy klasy V-VIII/zwyciężył Mateusz NAZIM /SP-11/, drugi był Sebastian MIRON /SP-SK/ a trzeci Mateusz BORZĘCKI /SP-14/

W kategorii szkoły podstawowe –dziewczęta klasy V-VIII/zwyciężyła Tosia PESTA /Szkoła Muzyczna/ przed Oliwią JAKSZEWICZ- SP19 . W kategorii szkoły ponadpodstawowe zwyciężyła Marta Gutowska /ind./ jako jedyna uczestniczka. A szkoda bo było o co walczyć.

Bardzo zacięta była walka w najmocniejszej kategorii OPEN- mężczyźni /gdzie zwyciężył Mariusz KRZYSZTOPIK /EKO GRYF/ przed Karolem STRUMIŁOWSKIM /ind./ i Sławomirem JAKSZEWICZEM /ind./

Zawodnicy startowali zgodnie z przepisami POLSKIEGO ZWIĄZKU ORIENTACJI SPORTOWEJ. Zwycięzcy otrzymali puchary, medale i upominki. Ponadto tradycyjnie już wylosowano nagrody rzeczowe ufundowane przez niezawodną sponsorkę Jankę Banach i jednocześnie najaktywniejszą działaczkę klubu.

Protestów nie zanotowano. Panowała bardzo miła i serdeczna atmosfera. W zawodach uczestniczyli zarówno dzieci, młodzież szkolna jak i dorośli gdyż bieg na orientację jest sportem dla każdego. Był to prawdziwy relaks i bardzo miłe spędzenie czasu dla wszystkich uczestników zawodów. Dziękujemy . Udział wzięło 120 osób w tym w większości rodziny z dziećmi i młodzież szkolna. Zawody zorganizował i przeprowadził ELBLĄSKI KLUB ORIENTEERINGU GRYF przy KLUBIE PUŁKU WSPARCIA DOWODZENIA MND przy wydatnym wsparciu STAROSTWA POWIATU ELBLĄSKIEGO.