Ostatnie szlify przed startem ligi (+ wideo)

› piłka nożna ponad rok temu    29.02.2016
Maciej Markowski
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
Ostatnie szlify przed startem ligi (+ wideo) fot. archiwum elblag.net

Już tylko 2 tygodnie pozostały do wznowienia rywalizacji w III lidze. Dla elbląskich zespołów, które swoje mecze rozgrywają w grupie podlasko-warmińsko-mazurskiej to już ostatnie chwile, ażeby jak najlepiej przygotować się do rundy rewanżowej. W dalszym ciągu zatem Olimpia i Concordia testują swoje możliwości na tle różnorodnych rywali. W ostatni weekend piłkarze trenera Borosa stnęli w szranki z drugim zespołem warszawskiej Legii, natomiast zawodnicy Łukasza Nadolnego wybrali się do Gronowa Elbląskiego na potyczkę z drugim zespołem A-klasy, czyli Pomowcem.

Rzecz jasna wszystkie oczy w sobotę (27 lutego) skierowane były w stronę obiektu przy ulicy Skrzydlatej, gdzie spotkały się dwa sympatyzujące ze sobą kluby oraz złączeni sportową, braterską więzią kibice obydwu drużyn. Spora garstka fanów żółto-biało-niebieskich zebrała się wokół boiska i była świadkiem pojedynku stojącego na zupełnie niezłym poziomie. Miejscowi byli w 55 minucie dwa kroki bliżej do zwycięstwa, lecz młodzi legioniści dali radę wydrzeć elblążanom remis i zgoda pomiędzy klubami zapanowała także na murawie. Olimpia – Legia 2:2.

ZKS Olimpia Elbląg – Legia II Warszawa  2:2  [1:0]

Gole dla ZKS: Kubowicz (k), Bojas.

ZKS I połowa: Tułowiecki – Maciążek, Kubowicz, Wenger, Koza, Michał Pietroń, Stępień, Kuczkowski, Łukasz Pietroń, Szuprytowski, Piceluk.

ZKS II połowa: Daniel – Kowalczyk, Kubowicz, Iwanowski, Koza, Sokołowski, Stępień (60' Graczyk), Ressel, Kolosow, Bojas, Piceluk (60' Bartkowski).

Trener: Adam Boros.

Zdecydowanie mniej wymagającego przeciwnika mieli gracze pomarańczowo-czarnych. Pomowiec Gronowo Elbląskie to klub, który na co dzień występuje w A-klasie (II grupa warmińsko-mazurska) i plasuje się aktualnie na pozycji wicelidera, tuż za Dębem Kadyny. Niespodzianek nie było. Concordia pewnie i wysoko wygrała swoje spotkanie. W pierwszej części elblążanie trafiali do siatki oponenta trzykrotnie, a po przerwie dorzucili dwie bramki i skończyło na efektownym 5:0. Różnica klas była aż nadto widoczna i to miało swoje odzwierciedlenie w wyniku końcowym.

Pomowiec Gronowo Elbląskie – Concordia Elbląg  0:5  [0:3]

Gole dla Concordii: 2 Kiełtyka, Strach, Styś, Essomba (k)

Concordia I połowa: zawodnik testowany – Powszuk, Niburski, Lewandowski, Tomczuk, Burzyński, Szymanowski, Kiełtyka, Załucki, Styś, Strach.

Concordia II połowa: zawodnik testowany (60' Sominka) – Powszuk, Niburski, Lewandowski, Miecznik, Sieńczak, Szymanowski (60' Pelc), Kiełtyka, Załucki, Essomba.

Trener: Łukasz Nadolny.

Przed obiema ekipami do zagrania pozostały ostatnie sparingi. Olimpia na zamknięcie okresu przygotowawczego zmierzy się z juniorami klubu z Agrykola. Mecz odbędzie się 5 marca (sobota) o godzinie 14:00. Concordia z kolei ma przed sobą jeszcze 2 gry kontrolne. Najpierw z Zatoką w Braniewie (wtorek, 1 marca), a następnie z Motorem w Lubawie.