dd Ostatnia szansa na wyższą klasę taneczną w tym roku
› ROZGRYWKI
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

Najlepsza zawodniczka Startu w sezonie 2016/17

Oddaj głos na najlepszą według Ciebie zawodniczkę mijającego sezonu w Starcie Elbląg.

Ostatnia szansa na wyższą klasę taneczną w tym roku

› taniec ponad rok temu    16.12.2016
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Ostatnia szansa na wyższą klasę taneczną w tym roku  fot. Centrum Tańca PROMYK

W sobotę, 17 grudnia w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” odbędą się zmagania taneczne skierowane do par z Polski Północnej.

Na zawody zgłosiły się pary tańca towarzyskiego z 24 klubów z różnych miast w tym: Olsztyna, Gdańska, Gdyni, Sopotu, Rumi, Chojnic, Płocka, Iławy, Morąga, Tczewa, Bydgoszczy, Torunia, Słupska, Inowrocławia, Kwidzyna, Konina, Starogardu Gdańskiego, Pruszkowa. Podczas turnieju prezentować się będą tancerze w różnym wieku od 8 lat do lat kilkunastu o różnym zaawansowaniu tanecznym. Turniej rozegrany zostanie w trzech blokach. Pierwszy rozpocznie się o godz. 11:00 i podczas bloku zaprezentują się początkujący tancerze w kombinacji obu stylów w kategoriach: 8-9 F, 10-11 F, 12-13 F, 10-11 E, 12-13 E, 14-15 E. Drugi blok rozpocznie się o godz. 14:00. Tancerze rywalizować będą oddzielnie w stylu standardowym i latynoamerykańskim w kategoriach: 10-11 D, 12-13 D, 14-15 D, 12-13 C, 14-15C, pow. 15 E. Ostatni blok, o godz. 17:00 rozegrany zostanie w kategoriach open w obu stylach w podziale wiekowym: do 9 lat, 10-11, 12-13, 14-15, 16-18. Rywalizację oceni 9 osobowa komisja sędziowska, w skład, której wchodzą sędziowie z Olsztyna, Sopotu, Gdyni, Elbląga, Torunia. Zawodnicy walczyć będą o znalezienie się w finałach, a następnie na podium, a także o punkty, które dają szanse na awans do wyższej klasy tanecznej. 

- Zawody taneczne rozgrywane są w duchu sportowej rywalizacji z zachowaniem zasad fair play – mówi Magdalena Czarnocka – Kaptur, Prezes Stowarzyszenia Jantar - Kształtuje to u dzieci i młodzieży system wartości niezbędnych w dorosłym życiu oraz w dalszej karierze sportowej. Zawodnicy przygotowywani są również do tego jak godnie odebrać zwycięstwo i przyjąć porażkę. Taniec to dyscyplina, która uczy pracy zespołowej (w parze) a jednocześnie wyrabia nawyki zdrowego współzawodnictwa indywidualnego.

Zawody taneczne dofinansowane są ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.