dd Ostatnia szansa by pobiec z Piekarczykiem
› ROZGRYWKI
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

Najlepsza zawodniczka Startu w sezonie 2016/17

Oddaj głos na najlepszą według Ciebie zawodniczkę mijającego sezonu w Starcie Elbląg.

Ostatnia szansa by pobiec z Piekarczykiem

› inne ponad rok temu    19.05.2017
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Lista startowa na tegoroczny Bieg Piekarczyka jest już niemal kompletna. Na niewiele ponad dwa tygodnie przed startem pozostało zaledwie kilkadziesiąt wolnych miejsc. Dlatego wszyscy chętni, którzy 4 czerwca chcieliby pobiec z Piekarczykiem, muszą się śpieszyć.

Największa impreza biegowa w naszym mieście, z edycji na edycję, cieszy się coraz większą popularnością. W tym roku organizatorzy Biegu Piekarczyka przygotowali 800 miejsc startowych i wszystko wskazuje na to, że już niebawem lista wypełni się do ostatniego miejsca. Na niewiele ponad dwa tygodnie przed startem, do udziału w biegu zgłosiło się ponad 793 zawodniczek i zawodników. A to oznacza, że za kilka dni wolne miejsca w Biegu Piekarczyka mogą stać się towarem deficytowym.

- Jest nam miło, że Bieg Piekarczyka cieszy się tak dużym zainteresowaniem wśród biegaczy - twierdzi Krzysztof Fedak z Działu Organizacji Imprez MOSiR. - Codziennie do grona uczestników dochodzą nowi biegacze i jeżeli taka tendencja utrzyma się przez najbliższe dni, to na starcie powinniśmy mieć komplet zawodników. Wszystkim niezdecydowanym radziłbym się pośpieszyć, gdyż za chwilę po prostu może zabraknąć miejsc na liście startowej.

Zgłoszenia w formie elektronicznej na stronie www.elektronicznezapisy.pl przyjmowane są do dnia 22.05.2017 r. Koszt uczestnictwa w zawodach wynosi, w zależności od wybranej opcji, 30 złotych i obejmuje pakiet startowy bez koszulki oraz 50 złotych i wówczas otrzymamy pakiet startowy z koszulką. Tradycyjnie, przy okazji Biegu Piekarczyka odbędzie się bieg dla dzieci EDURO KID. W zwodach dla najmłodszych mogą wystartować dzieci w wieku od miesiąca do 15 lat. Zgłoszenia przyjmowane są jedynie za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej, do dnia 22 maja 2017 r. Zawody dla dzieci są bezpłatne. Po raz kolejny z Piekarczykiem pobiegną także drużyny reprezentujące: firmy, instytucje, stowarzyszenia sportowe oraz fundacje.

- Każda drużyna składa się z minimum pięciu osób i tworzą ją zawodnicy, którzy dokonali wcześniejszej pełnej rejestracji - wyjaśnia Marek Kucharczyk, specjalista ds. Marketingu i Reklamy w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Elblągu. - Wynik końcowy zespołu stanowi suma czasów uzyskanych przez pięciu pierwszych zawodników, a zwycięży ta drużyn, której suma czasów będzie najmniejsza. Trzy najlepsze teamy otrzymają puchary. Warunkiem dopuszczenia drużyny do biegu będzie poprawne wypełnienie listy (podajemy imię i nazwisko zawodnika) i przesłanie jej do dnia 22.05.2017 r do godz. 23:59 na adres e-mail organizatora: imprezy@mosir.elblag.eu. W tytule należy podać: IX Elbląski Bieg Uliczny Piekarczyka.

Trasa IX Elbląskiego Biegu Ulicznego Piekarczyka tradycyjnie wynosi 10 kilometrów i w tym roku ponownie została nieco zmodyfikowana. W porównaniu z poprzednią edycją, zawodnicy przebiegną w odwrotnym kierunku. Biegacze rozpoczną rywalizację na na ulicy Stoczniowej, nieopodal Bramy Targowej. Następnie pobiegną ulicami: Ofiar Sprawy Elbląskiej, Niską , Browarną, rondo, Robotniczą , Pocztową, Armii Krajowej, Pocztową, Rycerską, Drzewną, Zamkową, Wapienną, Bulwarem Zygmunta Augusta, Rzeźnicką - Mostem Wysokim, Wybrzeża Gdańskiego, Studzienną – Mostem Niskim, Wodną, Rybacką, Stary Rynek, pod Bramą Targową, aż do mety mieszczącej się na ul. Stoczniowej. Każdy z uczestników będzie miał do pokonania dwie pętle, o długości 5 kilometrów. Biuro zawodów mieścić się będzie na boisku sportowym I Liceum Ogólnokształcącego.

MOSiR

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.