› ROZGRYWKI
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Najlepsza zawodniczka Startu w sezonie 2016/17

Oddaj głos na najlepszą według Ciebie zawodniczkę mijającego sezonu w Starcie Elbląg.

Ostatni dzień zapisów na przełaje

11 dni temu    13.09.2022
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Ostatni dzień zapisów na przełaje fot. Nadesłane

W niedzielę wystartuje druga edycja Mistrzostw Elbląga w Biegach Przełajowych. Po dmuchanych atrakcjach, zapraszamy na klasyczną formę leśnego biegania. Będziemy przy tym pomagać choremu Piotrusiowi Lutterowi. To ostatni dzień zapisów. 

Piotruś urodził się z niedotlenieniem mózgu, wylewem śródczaszkowym, niestandardowym ciemiączkiem, brakiem kości czołowej, rozszczepem podniebienia oraz wadą stóp. Kolejne miesiące, lata nie przyniosły poprawny stanu zdrowia, a ujawniły kolejne wady i choroby. Epilepsja, autyzm, niedosłuch, wodogłowie, wentikomegalia. Piotruś jest jedynym w Polsce dzieckiem z mutacją genu BMP4. Marzeniem jest turnus rehabilitacyjny, dlatego chcemy wesprzeć tego dzielnego chłopca, poprzez organizację tego biegu.

W zawodach może wziąć udział każdy. Najpierw wystartują dzieci i młodzież do 16 roku życia. Wystartują oni w pięciu dystansach: 50, 100, 200, 300 i 400 m. Tutaj nie będzie pomiaru czasu. Później na linii startu staną zawodnicy powyżej 16 lat. Rozpocznie się wówczas Bieg Dodatkowy na dystansie 5 km (jedna pętla trasy). Następnie Bieg Główny, tym razem na dystansie 10 km (dwie pętle po 5 km). Obowiązywać będzie pomiar czasu. Ruszamy z polany z wiatami.

Wszyscy uczestnicy każdego z biegów otrzymają medale. Pamiątkowe statuetki powędrują natomiast do trzech najlepszych zawodników i zawodniczek w klasyfikacji generalnej Biegu Głównego, w jego poszczególnych kategoriach wiekowych oraz dla trzech najlepszych osób w Biegu Dodatkowym.

Program zawodów:
8.30 – otwarcie biura zawodów
10.00 – start Biegu dla dzieci i młodzieży
11.00 – start Biegu na 5 km
11.30 – wydawanie posiłków dla uczestników Biegu na 5 km
12.00 – start Biegu Głównego na 10 km
13.00 – wydawanie posiłków dla uczestników Biegu Głównego
13.30 – dekoracja zwycięzców w kategorii Open w Biegu na 5 km oraz w kategorii Open i kategoriach wiekowych Biegu Głównego.
14.00 – zakończenie imprezy.

Zgłoszenia na wszystkie trzy biegi będą przyjmowane do wtorku (13 września) jedynie za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej elektronicznezapisy.pl. Obowiązuje limit zgłoszeń. Opłata startowa w Biegu Głównym wynosi 40 zł, Biegu Dodatkowym na 5 km 40 zł, Biegu dzieci i młodzieży 20 zł, ale istnieje możliwość wpłacenia większych kwot, które wesprą dzielnego Piotrusia.

Regulamin imprezy dostępny jest tutaj.

Organizatorem wydarzenia jest: Stowarzyszenie „Wystarczy jeden uśmiech” w Elblągu, a współorganizatorami są: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu, Team Karaś Elbląg.
 

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.