Olsztyńscy siatkarze z Pucharem Prezydenta Elbląga

› siatkówka ponad rok temu    11.07.2016
Informacja prasowa
komentarzy 2 ocen 2 / 100%
Olsztyńscy siatkarze z Pucharem Prezydenta Elbląga fot. MOSiR

Daniel Rolka i Bartosz Łukasiak z Olsztyna zdobyli Puchar Prezydenta Elbląga w siatkówce plażowej. W finale turnieju rozgrywanego na Tawernie Tortuga pokonali elbląską parę Michał Masny/Wojciech Strzyżewski 21:15.

Dwanaście ekip stanęło do walki w turnieju siatkówki plażowej w którym główną nagrodą był Puchar Prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego. Od godzin porannych boisko przy Tawernie Tortuga zapełniło się miłośnikami siatkówki na piachu. I choć momentami pogoda płatała figle, to ostatecznie padający deszcz nie przestraszył siatkarzy. Przez ponad sześć godzin trwała zacięta walka o każdą piłkę i każdy punkt.

Zawody rozegrane zostały systemem brazylijskim, a to oznaczało, że dwie porażki eliminowały zespół z turnieju. I tak okazało się, że do półfinału awansowały trzy drużyny z Elbląga oraz olsztyński zespół Bimber Team. W pierwszym półfinale Zatorze w składzie Michał Masny i Wojciech Strzyżewski pokonali Sisley Dawid Jusiński/Jacek Polcyn 21:17. Nieco mniej emocji przyniósł drugi półfinał w którym Bimber Team (Daniel Rolka/Bartosz Łukasiak) okazali się lepsi od elbląskiej drużyny PAPI (Piotr Szałkowski/Paweł Szałkowski) zwyciężając 21:14.

Przegrani z meczów półfinałowych zmierzyli się w walce o brązowe medale, natomiast zwycięzcy spotkali się w wielkim finale. Nim jednak rozegrała się walka o puchar Prezydenta Elbląga na boisku zobaczyliśmy ekipy Sisley i PAPI, które starły się o trzecie miejsce. Od początku ton grze nadawali siatkarze Sisley, którzy ostatecznie wygrali 21:13 i mogli cieszyć się z brązowych medali. Natomiast w wielkim finale Zatorze stanęło oko w oko z ekipą Bimber Team. Początek meczu był bardzo wyrównany, a walka toczyła się praktycznie punkt za punkt. Dopiero od połowy seta uwidoczniła się przewaga siatkarzy z Olsztyna, którzy wygrali cały mecz 21:15 i tym samym zdobyli Puchar Prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego.

- Mimo, że turniej amatorski, to fajnie zorganizowany i do tego dobra zabawa - twierdzi Daniel Rolka z olsztyńskiego zespołu Bimber Team. - Mieliśmy do przejechania ponad 100 kilometrów, ale opłacało się. Zdobyliśmy puchar prezydenta Elbląga, zwiedziliśmy miasto i miło spędziliśmy czas. Świetnie, że takie imprezy w ogóle się odbywają. Zamiast siedzieć w domu, pić piwo i oglądać telewizję, ludzie mogę się poruszać i na sportowo spędzić czas. Jeśli czas nam pozwoli, to także w sierpniu będziemy chcieli odwiedzić wasze miasto i zagrać w turnieju organizowanym przez elbląski MOSiR.