dd Olimpijka z Elbląga powalczy o medal w Zjednoczonych Emiratach Arabskich
› ROZGRYWKI
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

Najlepsza zawodniczka Startu w sezonie 2016/17

Oddaj głos na najlepszą według Ciebie zawodniczkę mijającego sezonu w Starcie Elbląg.

Olimpijka z Elbląga powalczy o medal w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

› inne 8 miesięcy temu    20.06.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
Olimpijka z Elbląga powalczy o medal w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

XI Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych Katowice - Chorzów - Mikołów 2018, to wspaniałe święto sportu, które trwało od 9 do 12 czerwca 2018 r. 1000 zawodników z niepełnosprawnością intelektualną rywalizowało o medale w 11 dyscyplinach sportowych, a wspierało ich 340 trenerów i 400 wolontariuszy. Katarzyna Janicka z Elbląga po kilkunastu zaciętych pojedynkach wywalczyła dwa złote medale: w grze pojedynczej i w deblu (badminton).  

Sportowe zmagania rozpoczęły się uroczystą ceremonią otwarcia w katowickim Spodku. Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Małżonki Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej - Agaty Kornhauser - Dudy. Podczas ceremonii została wprowadzona flaga Olimpiad Specjalnych Polska oraz zapalono znicz olimpijski, wprowadzony przez Strzegących Ognia (służby mundurowe), a oficjalnego otwarcia dokonała Anna Lewandowska  -  Prezes Olimpiad Specjalnych Polska.

Uczestnikom Igrzysk organizatorzy przygotowali wspaniałą niespodziankę w postaci koncertu muzyki rozrywkowej w Sali Głównej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach – jednej 
z najdoskonalszych pod względem akustycznym sal koncertowych na świecie.  Ceremonia zamknięcia odbyła się na nowo oddanym Stadionie Śląskim 
w Chorzowie. 

Zawody sportowe odbywały się na Stadionie Śląskim (6 dyscyplin: piłka nożna, lekka atletyka, kolarstwo, tenis, trójbój, bocce), na obiektach katowickiej AWF (pływanie, badminton, tenis stołowy), w kręgielni Galaktyka w Katowicach (bowling) oraz w Golf Park Mikołów w Mikołowie.

W składzie reprezentacji Oddziału Warmińsko-Mazurskiego Olimpiad Specjalnych było trzech  zawodników Klubu Olimpiad Specjalnych „ Rekord”, działającego przy SOSW Nr 1 w Elblągu: Katarzyna Janicka w badmintonie oraz  Adrian Kocak i Karol Musik (absolwent) w bowlingu. Zawodnicy   rywalizowali w grze pojedynczej i deblu.  

Adrian Kocak (po raz pierwszy na tego typu zawodach) zdobył brązowy medal w grze pojedynczej i srebro w deblu.  

Katarzyna Janicka po kilkunastu zaciętych pojedynkach (badminton) wywalczyła dwa złote medale: w grze pojedynczej i w deblu.    
                                                   

Kasia, w marcu 2019 r. będzie reprezentowała Polskę, Olimpiady Specjalne Polska oraz Elbląg na Światowych Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Abu Dhabi – Zjednoczone Emiraty Arabskie.                                                                                                                             

Małgorzata Kliks – opiekun, trener
Leszek Iwańczuk – dyrektor SOSW Nr 1

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 3
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Ania
8 miesięcy temu 1
Brawo Adrian !!!
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.