Olimpia wygrywa z Zatoką Braniewo. Dwie czerwone kartki

› piłka nożna ponad rok temu    14.02.2015
Olimpia wygrywa z Zatoką Braniewo. Dwie czerwone kartki fot. Bartłomiej Ryś

Olimpia Elbląg wygrała 2-0 z Zatoką Braniewo w sparingu przy ul. Skrzydlatej. Bramki dla miejscowych zdobywali Jakub Bojas oraz samobójczą Cezary Ciepliński. W składzie gospodarzy wystąpił testowany Japończyk Yasuhiro Kato, który nie był zbyt wyróżniającym się zawodnikiem.

W 34 minucie dośrodkowanie Damiana Szuprytowskiego wykorzystał Bojas, który wyprzedził interweniującego w bramce rywala Tomasza Ptaka, który nie zdecydował się na transfer do Olimpii. Gospodarze w następnej okazji wywarli presję na obrońcy przeciwnika, który trafił do własnej bramki w 41 minucie rywalizacji. W drugiej części sędzia pokazał dwie czerwone kartki, Kamilowi Wengerowi, za niesportowe zachowanie oraz Rafałowi Jakimczukowi. W słupki trafiał natomiast Michał Bartkowski.

Klub w praktyce ściągnął bramkarza Adama Wasiluka. W tym spotkaniu wyróżniał się, był zaangażowany w grę, na dodatek podpowiadał obrońcom. Sprawa z obcokrajowcem jest trudniejsza, ponieważ jeszcze w najbliższych dniach sztab zdecyduje czy Kato będzie prezentował się na boisku w naszych brawach.

Olimpia Elbląg - Zatoka Braniewo 2-0 (2-0)

Bramki: Bojas 34', Ciepliński 42' - samobójcza

Olimpia Elbląg: Tułowiecki – Iwanowski, Wenger, Szawara, Szuprytowski, Kato, Pietrewicz, Sokołowski, Graczyk, Kopycki, Bojas, również: Wasiluk, Kuczkowski, Bartkowski, Kołosow