Olimpia wygrywa z Warmią, Pietroń show

› piłka nożna ponad rok temu    23.08.2014
komentarzy 5 ocen 10 / 50%

Olimpia Elbląg wygrała na wyjeździe 2-0 z Warmią Grajewo. Bramki dla gości zdobywał Łukasz Pietroń. Okazało się, że elblążanie nie mieli problemów ze zdobyciem kolejnych trzech punktów w III lidze. Przyjechali jak po swoje i zgarnęli pulę.

Trener Adam Boros wystawił podobny skład, jak w poprzednim meczu ze Zniczem Biała Piska. Widać, że wykrystalizowała się podstawowa jedenastka. Szkoleniowiec znów zaufał Jakubowi Bojasowi. Jak na razie napastnik jeszcze nie zdobył bramki dla Olimpii Elbląg. Jednak wydaje się być trochę bardziej wszechstronny jak rywalizujący z nim Anton Kołosow.

Olimpia przeważała od pierwszych minut. Zespół gospodarzy zdołał zagrozić bramce Kacpra Tułowieckiego jednak strzał Domurata był niecelny. W 12 minucie zanaczył się na boisku Łukasz Pietroń. Strzał tego zawodnika obronił bramkarz zespołu z Grajewa.

Szarżował Damian Szuprytowski, piłka minęła bramkę po zagraniu Kamila Graczyka, strzały Bojasa i Ressela bronił Geniusz. Bramka dla Olimpii była coraz bardziej prawdopodobna.

W 33 minucie celnym strzałem popisał się Pietroń, który na bramkę zamienił dośrodkowanie Szuprytowskiego. Podobna akcja i Szuprytowski notuje drugą asystę przy bramce Pietronia. Tym razem w 42 minucie spotkania. W drugiej części kolejne sytuacje dla Olimpii Elbląg. Jednak Warmia miała prawdziwego geniusza w bramce, który sprawił, że goście zdobyli tylko dwa trafienia. Okazji nie wykorzystał Kamil Kopycki a Michał Ressel trafił w słupek. Honorową bramkę dla gospodarzy zdobył Gutowski w końcówce rywalizacji.

Warmia Grajewo - Olimpia Elbląg 1-2 (0-2)

Bramki: Gutowski 90' - Pietroń 33', 42'

Warmia Grajewo: Gieniusz - Randzio, Domurat, M.Tuzinowski, Jagłowski, Chyliński (46' P.Górski), Kozikowski (80' Gutowski), Matysiewicz (70' Mikucki), D.Tuzinowski (46' Cybulski), Sypytkowski, Dzierzgowski

Olimpia Elbląg: Tułowiecki - Maciążek, Iwanowski, Szawara, Ressel, Kowalczyk, Stępień (60' Pietrewicz), Pietroń (70' Kopycki), Graczyk (80' Kuczkowski), Szuprytowski, Bojas (64' Kołosow)